S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119862 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Η μασινα του παππού σου δεν ειχε design για να τσιμπισουν τα κοροιδα,ειχε χονδρα σιδερα για να αντεχει.
Τοτε οι ανθρωποι ειχαν εμπειρια σε τετοιου ειδους συσκευές και δεν μπορούσε κανεις να τους ξεγελασει με φρου φρου και Design!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119881 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Οι μασινες συνηθιζαν τοτε να ειναι απο μαντεμι.

Στο θεμα μας ομως, ανεβασε φιλε μου φωτογραφιες να καταλαβουμε ακριβως τι εχει συμβει και το ποσο σοβαρο ειναι!

Και φυσικα ζητας απο το εργοστασιο να σου στειλει ανθρωπο να την φτιαξει, ΔΕΝ θα πας ουτε φωτογραφιες εκει, ουτε θα ξοδεψεις παραπανω χρηματα για προβλημα που εχει το κατασκευασμα τους! Αυτοι πρεπει να ερθουν και να σου δωσουν λυση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120003 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Οριστε και οι φωτο. Φαινεται το γλωσσακι που βγαινει προς τα εξω να εχει παρει μια κουρμπα προς τα πανω και το πλαινο απο την αριστερη μερια της πορτας μια κουρμπα προς τα μεσα φαινεται και απο τον χαρακα (τουλαχιστον αυτος ειναι ισιος)






Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120006 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Κρίμα :( ......όντως "πετσικάρισε η σόμπα"

Το χείλος δεν είναι πρόβλημα, με ένα χτυπηματάκι "έρχεται" αλλά η πρόσοψη όπου εκεί στράβωσε η λαμαρίνα υπάρχει "θέμα" Φαίνεται άλλωστε και από το πάτημα [ίχνος] στο κορδόνι.

Ενας τίμιος και σωστός επαγγελματίας-κατασκευαστής θα έκανε την αλλαγή της σόμπας με μια νέα βελτιωμένη ΑΜΕΣΑ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120018 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Στις φωτογραφίες φαίνεται καθαρά οτι ο χρήστης έβαλε ΞΥΛΑ μέσα στη ''σομπα''.
Και σαν να μην έφτανε αυτό,τα ΑΝΑΨΕ κιόλας !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120037 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Kosmas71 έγραψε: Η σόμπα δεν ανεβασε ποτε πανω απο 1.8bar και θερμοκρασια νερου ποτε πανω απο 65oC. Το θερμομετρο της Stovax με ελατηριο που εχω πανω στο μπουρι σχεδον 30 εκ πανω απο την εξοδο της σομπας ποτε δεν ανεβηκε στο Overburn. Εχω παρατηρησει οτι οταν ειναι περιπου στους 200oC η σομπα αποδιδει κανονικα και μου ζεσταινει και τα 11 καλοριφερ περιπου στους 55oC. Πηγα εγω ο ιδιος απο το εργοστασιο που την προμηθευτηκα και μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτε και με μια - δυο σφυριες επανερχεται. Δεν γνωριζω αν λογω δεοντολογιας του site θα μπορουσα να αναφερω ποια σομπα ειναι, ας με ενημερωσει καποιος administrator αν μπορω. Φωτο θα μπου σημερα το βραδυ.


Καταρχήν θεωρώ ότι πρέπει να αναφέρεις ποια σόμπα είναι και αν μπορείς να μας παραθέσεις και χαρακτηριστικά, ώστε να δούμε αν το φαινόμενο ήταν τυχαίο (δλδ αστοχία της συγκεκριμένης σόμπας) ή φυσιολογικό. Αν ήταν φυσιολογικό αυτο που συνέβη , τότε έχεις ένα λόγο περισσότερο να μας πεις ποια είναι. Με τον τρόπο αυτό θα προστατέψεις πολλούς υποψήφιους αγοραστές, διότι η σόμπα δεν ήταν και φθηνή.

Γενικά μιλώντας, ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι να λέμε που βρίσκεται ή ποιο είναι το φθηνότερο, αλλά και ποιο είναι το αποδεδειγμένα κακό προϊόν κλπ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ