Πρόβλημα με καπναγωγό υδραυλικής ξυλόσομπας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110366 από ippomas
Εχω μια υδραυλικη ξυλοσομπα με φουρνο, εχει εξαγωγη 15αρα τα μπουρια που βγαινουν για να μπει μεσα στην υπαρχουσα καμιναδα του σπιτιου ειναι 2τεμαχια και δυο γωνιες και κουμπωνη μεσα στην καμιναδα. Το υψος της καμιναδας ειναι 3μετρα ενας οροφος δηλαδη και μετα εχω αλλο ενα μπουρι ινοξ με το καπελο με διαμετρο παλι 15χιλ. Η εσωτερικη καμιναδα ειναι 14Χ10 με τετραγωνα πηλινα μπουρια τα οποια ειναι χτισμενα μεσα στον τοιχο φυσικα. Θα εχω καποιο προβλημα στην καυση η δεν εχει καμμια σχεση. Καποιος γνωστος μου προτεινε να ανοιξω καινουργια τρυπα στον τοιχο και να τραβηξω εξωτερικα μπουρια ινοξ με 15χιλ ομοιομορφα ολα, αλλα ειναι δυσκολο και λογω της προσοψης αλλα και της επενδυσης της που ειναι με πλακες γρανιτη. Θαθελα την αποψη σας επι του θεματος

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110393 από dimlyk
την σωστη λυση στην ειπανε :)
τον αν και κατα ποσο θα εχεις προβλημα ,,,μονο στην πραξη θα το δεις
περα ομως του οτι η καμιναδα σου ειναι πιο μικρη απο αυτη που ζηταει η σομπα σκεψου και πως θα καθαριζεται
κι οτι θα θελει και αρκετα συχνο καθαρισμα .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110420 από ippomas
To καθαρισμα γινετε και μαλιστα ποιο ευκολα απο το αν μπει εξωτερικο μπουρι, το θεμα ειναι το τραβηγμα γιατι περυσι παιδευτικα λιγο και τα ξυλα ειχαν βραχτη φετος εκανα κανονικη αποθηκη και ειδη ολα ειναι στεγνα και αποθηκευμενα. Μηπως εαν αυξησω κατα ενα μπουρι στην εξοδο πανω απο την πλακα θα εχω καλυτερο ελκυσμο για να αποφυγω οποιαδηποτε αλλαγη.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110429 από dimlyk
φυσικα μπορεις να δοκιμασεις και ενα και 2 μετρα μια και το υψος σου ειναι σχετικα μικρο ...δυστυχως δεν υπαρχουν τυποποιημενες λυσεις μια και ο ελκυσμος εξαρταται απο πολλους παραγοντες και για νασαι σιγουρος αν φταινε τα ξυλα,,,παρε μερικες μπριγκετες για δοκιμη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ippomas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ