Πρόβλημα σε υδραυλική μασίνα Lincar Ilaria 730T-IL: αλλαγή boiler ή αντικατάσταση σόμπας;

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101026 από julis
Το χειμώνα που μας πέρασε αποφάσισα κι εγώ όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα στο φόρουμ απο το πετρέλαιο να πάμε στο ξύλο ή πέλλετ.
Έτσι κι εγώ μετα απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να αγοράσω μια σόμπα λέβητα την συγκεκριμένη
www.myenergyhome.gr/product_detail.jsp?prdId=IL730TIL&extLang=
Απο την ημερα που την έβαλα δηλ. τον περασμένο οκτώμβριο είχα προβλήματα με υγροποιήσεις(δεν μιλάμε για λιγες σταγόνες αλλά για πλημμύρες)που μπορεί να έφταιγε η κακοτεχνία του υδραυλικού (που μας σύστησε ο έμπορας και συνεργάζεται μαζί τους)ή να έφταιγε και η σόμπα και να ήταν ελλατωματική.
Την περασμένη εβδομάδα μετα απο δυο μήνες με πηρε τηλέφωνο ο έμπορας και μου είπε πως η σόμπα είναι για αντικατάσταση,αλλά χτες ξαφνικά ανατράπηκε η θεωρία της αντικατάστασης και με ενημέρωσαν πως θα αντικατασταθεί ο λέβητας της σόμπας και όχι η σόμπα.
Επειδή κι εγώ δεν πολυσκαμπάζω απο υδραυλικα τί κίνδυνος υπάρχει με το να ανοιχτεί η σόμπα ή να μην δεχτώ και να επιμείνω για αντικατάσταση της σόμπας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101032 από Fokion
Κατ' αρχην να επιμεινεις για αντικατασταση της σομπας.
Αν σου κατσει σου εκατσε, ειναι θεμιτό ομως να σου πουν να αλλαξουν μονο το ελατωματικό εξαρτημα οποιο και να ειναι αυτο. ( δες πχ στα αυτοκινητα - δεν αλλαζουν ολο το αυτοκινητο)
Κατα δευτερον να διαβασεις ΤΙ ΛΕΕΙ το χαρτι με την εγγυηση που πηρες.

Ζητα επεισεις αννανεωση της εγγυησης για ενα ακομα χρονο ( επεισεις μπορει να σου πουν οτι δινουν μονο μεχρι εκει που ηταν και προηγουμενως, δηλ τον Οκτωβρη...

bottom line
το θεμα ειναι τι εχεις ΓΡΑΠΤΑ στα χερια σου

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101091 από μανολης

julis έγραψε: Το χειμώνα που μας πέρασε αποφάσισα κι εγώ όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα στο φόρουμ απο το πετρέλαιο να πάμε στο ξύλο ή πέλλετ.
Έτσι κι εγώ μετα απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να αγοράσω μια σόμπα λέβητα την συγκεκριμένη
www.myenergyhome.gr/product_detail.jsp?prdId=IL730TIL&extLang=
Απο την ημερα που την έβαλα δηλ. τον περασμένο οκτώμβριο είχα προβλήματα με υγροποιήσεις(δεν μιλάμε για λιγες σταγόνες αλλά για πλημμύρες)που μπορεί να έφταιγε η κακοτεχνία του υδραυλικού (που μας σύστησε ο έμπορας και συνεργάζεται μαζί τους)ή να έφταιγε και η σόμπα και να ήταν ελλατωματική.
Την περασμένη εβδομάδα μετα απο δυο μήνες με πηρε τηλέφωνο ο έμπορας και μου είπε πως η σόμπα είναι για αντικατάσταση,αλλά χτες ξαφνικά ανατράπηκε η θεωρία της αντικατάστασης και με ενημέρωσαν πως θα αντικατασταθεί ο λέβητας της σόμπας και όχι η σόμπα.
Επειδή κι εγώ δεν πολυσκαμπάζω απο υδραυλικα τί κίνδυνος υπάρχει με το να ανοιχτεί η σόμπα ή να μην δεχτώ και να επιμείνω για αντικατάσταση της σόμπας?

Ο ΜΑΚ....Σ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ?

Ο μακης την εκανε?

ωχωχωχ!!!!!!!!!!!
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...8&id=57259&Itemid=53

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101115 από julis
Ναι ο Μάκης την εγκατέστησε.Όσο για την εγγύηση δεν μου έχουν δώσει κανένα χαρτί παρά μόνο την απόδειξη αγοράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101118 από electron
Βάση νομοθεσίας η απόδειξη αποτελεί αποδεικτικό εγγύησης.

Ζήτα του να σου δώσει τους ορούς εγγύησης και απαίτησε αντικατάσταση ή σε αντίθετη περίπτωση να σου δώσει γραπτά ότι δεσμεύεται μετά απο την επισκευή που θα κάνει στην σόμπα οτι δεν θα εχεις πάλι προβλήματα. Επίσης προσπάθησε να μιλισεις με τον κατασκευαστή για να σου πει και αυτός την άποψη του


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #101186 από julis
Μίλησα σήμερα με ιταλια και μου διαβεβαιωσαν ότι η σόμπα θα αντικατασταθεί μεχρι τέλους του μηνός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ