Θέρμανση κεντρικών κλιματιστικών με... Prity W28

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90976 από makis sparti
Καλησπερα σε ολους ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και σας διαβαζω απο περιση.Πηρα λοιπον το θαρρος να ρωτησω την γνωμη σας για μια πατεντα που μου προτεινε ενας υδραυλικος για οικονομια στην θερμανση.Το σπιτι μου ειναι 120τμ χωρις καμια μονωση το μισο κεραμοσκεπη και το αλλο πλακα.Εχω καντρικο κλιματισμο με δυο μηχανηματα hitachi το ενα ειναι 46000btu και το αλλο 34000btu.Μου ειπε να φτιαξουμε δυο ψυγεια 1.10χ25χ25 να τα βαλουμε μετα το φιλτρο της καθε εσοτερικης μοναδας και να τους δωσουμε νερο απο την εν λογο σομπα που θα ειναι στο σαλονι.Τα κλιματιστικα θα λοιτουργουν στη θεση ανεμιστηρα.Τι λετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90982 από χρηστος8
Εγω λεω οτι θα φατε τα μουτρα σας με σιγουρια :ohmy:



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90983 από Fokion
θεωρητικα θα μπορουσε να συμβει... επεισεις απο οσο ξερω οι σερπαντινες αυτες δουλευουν με χαμηλη σχετικά θερμοκρασια νερου καπου στα 40 κι οχι τις 80αρες που μπορει να φτασει η σομπα.

οσο δε για το κοστος τους ( καθος και ολης της πατεντας) φανταζομαι οτι ειναι μαλλον μεγαλο

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90988 από dimlyk
αντι να κανετε ολη αυτη την βαβουρα γιατι δεν παιρνετε 2 σωματα φετες να τους βαλετε ενα ανεμιστηρακι στο καθενα ? ... πιο σωστα αγοραζεις 1-2 φανκοιλς ...αρκει να αντεχει η σομπα σου ...
στην ουσια κατι τετοιο θελετε να κανετε ,,,αν και δεν καταλαβα που ακριβως θα κρεμασετε το "ψυγειο"


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90995 από agge72

makis sparti έγραψε: Καλησπερα σε ολους ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και σας διαβαζω απο περιση.Πηρα λοιπον το θαρρος να ρωτησω την γνωμη σας για μια πατεντα που μου προτεινε ενας υδραυλικος για οικονομια στην θερμανση.Το σπιτι μου ειναι 120τμ χωρις καμια μονωση το μισο κεραμοσκεπη και το αλλο πλακα.Εχω καντρικο κλιματισμο με δυο μηχανηματα hitachi το ενα ειναι 46000btu και το αλλο 34000btu.Μου ειπε να φτιαξουμε δυο ψυγεια 1.10χ25χ25 να τα βαλουμε μετα το φιλτρο της καθε εσοτερικης μοναδας και να τους δωσουμε νερο απο την εν λογο σομπα που θα ειναι στο σαλονι.Τα κλιματιστικα θα λοιτουργουν στη θεση ανεμιστηρα.Τι λετε?



Καλα εχεις 80.000 btu και σομπα prity σε 120τμ.

Καλα τετοια πατεντα ομολογο πως δεν θα μπωρουσα να φανταστο με τιποτα.

Γατα ο υδραυλικος!!!!!

Ουτε να το ξανασκευτης.Ας κανουμε οτι δεν ακουσαμε τιποτα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91010 από makis sparti
Δεν εχω σομπα μονο τα κλιματιστικα εχω τωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ