Οι περιπέτειες μιας... ξυλόσομπας

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89540 από μανολης
Γειας σας και παλι.αποφασισα να αγορασω μια ξυλοσομπα για να ζεστενομαι απο οτι ειχα διαβαση ειπα να παρω μια ενεργιακη και εισαγωμενη ιταλιδα για να εχω μικρη καταναλωση και να εχει τουλαχιστον 10 χρονια
ζωης.ξεκιναμε λοιπον και καταληγω
Η σομπα
ερχονται και μετρανε τα σωματα του καλοριφερ και λενε οτι θα κυκλοφορω με το βρα..
σημειωτεον οτι εχω μονοση το σπιτι και εχω παραθυρα αλουμινιου και απο οτι λεγαν η σομπα ειναι για 200τμ σπιτι και το δικο μου 75τμ.γινετε η αγορα το καλοκαιρη και ερχωνται με εναν υδραυλικο και θελει 850 ε 700 υλικα και 150 εργασια (ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΧΡΥΣΑ)ειπα οχι και ερχωνται με εναν αλλο το ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΥΣ ( ΠΥΡΙΝΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ)και τα βγαζουν γυρω στα 380ε και συμφονουμε(τι το θελα?).ερχεται η σομπα και γινετε η εγκατασταση το καλοκαιρη. με το που πιασαν τα κρυα ειπα να τη βαλω μπρος η σομπα ανεβαζε θερμοκκρασια αλλα παπαλα βρε τι γινετε μετα απο καιρο ψαξιματος του υδραυλικου νατος ερχεται και βαζει μεσα κα να 5-6 -7-8 κιλα ξυλα και μετα 2 μπρικετες και χρονομετρι τον κυκλοφοτιτη χωρις να δουλευει , και παει στα καλοριφερ και νατα ζεσταθηκαν αλλα να που ο θεμοστατης ειταν αλλου για αλλου. ειρθαν τα παιδια που μου την πουλισαν με μηχανικο και εφταιγαν τα καλοριφερ (με τα ιδια καλοριφερ ζεσταινομαι 20 χρονια) μετα φταινε τα ξυλα (ταξυλα αγορασμενα το καλοκαιρι) μετα φταιει το πως τι καιω και σε ερωτιση πως τι καινε μου ειπαν με ολα κλειστα(αερας) και εγω αυτο προσπαθουσα να κανω αλλα...τελικα για ολα φταιω ΕΓΩ . μετα απο πολυ ψαξιμο ο θερμοστατης ηταν σε λαθος σημειο .τελικα διορθωθηκε αυτο αλλα παλι εχω θεμα μου μαυριζει τα ξυλα και εχω τρελη καταναλωση με ενα φυλο εδω κοντα καταναλωση 4 τονους αμονοτο σπιτι με μονα παραθυρα και καυστηρας απλως και τα ξυλα ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΜΕΝΑ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ εγω 5 τονους και με αρκετους φιλους απο εδω πολυ πιο μικρη καταναλωση ΜΕ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΣΠΙΤΙΑ και ΕΓΩ νιωθω μ@Λ@Κ@ς .Σταυρο αν θελεις βαζεις το μαγαζι ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΑΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by μανολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89556 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι περιπέτειες μιας... ξυλόσομπας
τωρα ειπες το αυτονοητο ...για ολα φταιει ο πελατης :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89558 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Οι περιπέτειες μιας... ξυλόσομπας

μανολης έγραψε: Γειας σας και παλι.αποφασισα να αγορασω μια ξυλοσομπα για να ζεστενομαι απο οτι ειχα διαβαση ειπα να παρω μια ενεργιακη και εισαγωμενη ιταλιδα για να εχω μικρη καταναλωση και να εχει τουλαχιστον 10 χρονια
ζωης.ξεκιναμε λοιπον και καταληγω ερχονται και μετρανε τα σωματα του καλοριφερ και λενε οτι θα κυκλοφορω με το βρα..
σημειωτεον οτι εχω μονοση το σπιτι και εχω παραθυρα αλουμινιου και απο οτι λεγαν η σομπα ειναι για 200τμ σπιτι και το δικο μου 75τμ.γινετε η αγορα το καλοκαιρη και ερχωνται με εναν υδραυλικο και θελει 850 ε 700 υλικα και 150 εργασια (ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΧΡΥΣΑ)ειπα οχι και ερχωνται με εναν αλλο το ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΥΣ ( ΠΥΡΙΝΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ)και τα βγαζουν γυρω στα 380ε και συμφονουμε(τι το θελα?).ερχεται η σομπα και γινετε η εγκατασταση το καλοκαιρη. με το που πιασαν τα κρυα ειπα να τη βαλω μπρος η σομπα ανεβαζε θερμοκκρασια αλλα παπαλα βρε τι γινετε μετα απο καιρο ψαξιματος του υδραυλικου νατος ερχεται και βαζει μεσα κα να 5-6 -7-8 κιλα ξυλα και μετα 2 μπρικετες και χρονομετρι τον κυκλοφοτιτη χωρις να δουλευει , και παει στα καλοριφερ και νατα ζεσταθηκαν αλλα να που ο θεμοστατης ειταν αλλου για αλλου. ειρθαν τα παιδια που μου την πουλισαν με μηχανικο και εφταιγαν τα καλοριφερ (με τα ιδια καλοριφερ ζεσταινομαι 20 χρονια) μετα φταινε τα ξυλα (ταξυλα αγορασμενα το καλοκαιρι) μετα φταιει το πως τι καιω και σε ερωτιση πως τι καινε μου ειπαν με ολα κλειστα(αερας) και εγω αυτο προσπαθουσα να κανω αλλα...τελικα για ολα φταιω ΕΓΩ . μετα απο πολυ ψαξιμο ο θερμοστατης ηταν σε λαθος σημειο .τελικα διορθωθηκε αυτο αλλα παλι εχω θεμα μου μαυριζει τα ξυλα και εχω τρελη καταναλωση με ενα φυλο εδω κοντα καταναλωση 4 τονους αμονοτο σπιτι με μονα παραθυρα και καυστηρας απλως και τα ξυλα ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΜΕΝΑ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ εγω 5 τονους και με αρκετους φιλους απο εδω πολυ πιο μικρη ΜΕ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΣΠΙΤΙΑ καταναλωση και ΕΓΩ νιωθω μ@Λ@Κ@ς .Σταυρο αν θελεις βαζεις το μαγαζι ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΑΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



K.Mανολη οσο ειναι ακομη νωρις ζητα απο το καταστημα και τους εγκαταστατες τα ρεστα που λεμε!!!!

Ολοι οι ασχετοι ειδαν φως και μπηκαν αυτη ειναι η αληθεια.

Μαγαζακια που πουλουσαν καυσοξυλα ξαφνικα γιναν εγκαταστατες κεντρικης θερμανσης.

Ατομα που δεν ξεραν να βιδωσουν μια βρυση μεγαλοι εγκαταστατες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89568 από μανολης
μα για ολα φταιω ΕΓΩ και η καημενη η μανα μου που εγινε ο μαυρος θερμαστης

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89609 από Sakiss
Απαντήθηκε από Sakiss στο θέμα Οι περιπέτειες μιας... ξυλόσομπας

μανολης έγραψε: Γειας σας και παλι.αποφασισα να αγορασω μια ξυλοσομπα για να ζεστενομαι απο οτι ειχα διαβαση ειπα να παρω μια ενεργιακη και εισαγωμενη ιταλιδα για να εχω μικρη καταναλωση και να εχει τουλαχιστον 10 χρονια
ζωης.ξεκιναμε λοιπον και καταληγω ερχονται και μετρανε τα σωματα του καλοριφερ και λενε οτι θα κυκλοφορω με το βρα..
σημειωτεον οτι εχω μονοση το σπιτι και εχω παραθυρα αλουμινιου και απο οτι λεγαν η σομπα ειναι για 200τμ σπιτι και το δικο μου 75τμ.γινετε η αγορα το καλοκαιρη και ερχωνται με εναν υδραυλικο και θελει 850 ε 700 υλικα και 150 εργασια (ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΧΡΥΣΑ)ειπα οχι και ερχωνται με εναν αλλο το ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΥΣ ( ΠΥΡΙΝΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ)και τα βγαζουν γυρω στα 380ε και συμφονουμε(τι το θελα?).ερχεται η σομπα και γινετε η εγκατασταση το καλοκαιρη. με το που πιασαν τα κρυα ειπα να τη βαλω μπρος η σομπα ανεβαζε θερμοκκρασια αλλα παπαλα βρε τι γινετε μετα απο καιρο ψαξιματος του υδραυλικου νατος ερχεται και βαζει μεσα κα να 5-6 -7-8 κιλα ξυλα και μετα 2 μπρικετες και χρονομετρι τον κυκλοφοτιτη χωρις να δουλευει , και παει στα καλοριφερ και νατα ζεσταθηκαν αλλα να που ο θεμοστατης ειταν αλλου για αλλου. ειρθαν τα παιδια που μου την πουλισαν με μηχανικο και εφταιγαν τα καλοριφερ (με τα ιδια καλοριφερ ζεσταινομαι 20 χρονια) μετα φταινε τα ξυλα (ταξυλα αγορασμενα το καλοκαιρι) μετα φταιει το πως τι καιω και σε ερωτιση πως τι καινε μου ειπαν με ολα κλειστα(αερας) και εγω αυτο προσπαθουσα να κανω αλλα...τελικα για ολα φταιω ΕΓΩ . μετα απο πολυ ψαξιμο ο θερμοστατης ηταν σε λαθος σημειο .τελικα διορθωθηκε αυτο αλλα παλι εχω θεμα μου μαυριζει τα ξυλα και εχω τρελη καταναλωση με ενα φυλο εδω κοντα καταναλωση 4 τονους αμονοτο σπιτι με μονα παραθυρα και καυστηρας απλως και τα ξυλα ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΜΕΝΑ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ εγω 5 τονους και με αρκετους φιλους απο εδω πολυ πιο μικρη ΜΕ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΣΠΙΤΙΑ καταναλωση και ΕΓΩ νιωθω μ@Λ@Κ@ς .Σταυρο αν θελεις βαζεις το μαγαζι ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΑΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



75 τετραγωνικά 32 kw σόμπα κάτι δεν παει καλά και δεν έχει ζέστη
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89615 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι περιπέτειες μιας... ξυλόσομπας
ναι,,,η σομπα νομιζει οτι την κοροιδευουν που την βαλαν να ζεστανει τοσο λιγα και αρνειται πεισματικα :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ