Σύνδεση μπουριών σε παράλληλη λειτουργία (ξυλόσομπας - πετρελαίου)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86934 από dimlyk
δυστυχως αυτο δεν μπορει να στο αποκλεισει κανεις ...οσο κι αν το θεωρησει απιθανο ...
γι αυτο απο την αρχη σου ειπα για νεα καμιναδα ...αλλα και για νασαι σιγουρος οτι θα την κανεις να λειτουργησει σωστα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makini

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86939 από kosmidis80
Δυστυχως και εδω θα πρεπει να σου πω να το ξεχασεις ετσι που θελεις να το κανεις!

Λαθος συνδεση σκεφτεσαι! Καταρχας το να την βαλεις στην καμιναδα του αλλου, θα σας δημιουργησει προβλημα απο την πρωτη εβδομαδα. το κρεοζωτο θα παει ολο δια βαρυτητος στον λεβητα του πετρελαιου του αλλου και σας βλεπω να μαλωνεται!

Επισης τα μετρα που λες ειναι περισσοτερα οριζοντια. Μεγαλο λαθος, θα σου μπουκωνει, μιας και μας λες οτι ο ελκυσμος παλι δεν θα ειναι καλος και θα γεμιζει το σαλωνι σου καπνους!

Τελος και το σοβαροτερο σε οτι αφορα τα καυσαερια του πετρελαιου, μια φορα να σας τα βαλει μεσα στο σαλονι την επομενη μερα δεν θα εισαι εδω να μιλαμε!

Ξανα σκεψου τι πρεπει και τι θελεις να κανεις!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makini

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87016 από makini
Σας ευχαριστω ολους μαζι και εναν εναν ξεχωριστα .....εχω καταληξει πως αυτη η λυση που σκεφτηκα δεν ειναι εφηκτη για πολλους λογους ,γιαυτο λοιπον και ηθελα να ακουσω και την γνωμη των ειδικων. Το χιλιαρικο θα παει στην μερικη αγορα θερμομονωτικων πλακίδιων για την ταρατσα μου ,η οποια ειναι οπως την γεννησε η μανα της. Και λεω μερικη αγορα γιατι το χιλιαρικο δεν φτανει να την καλυψει καθως το τετραγωνικο εδω στη Συρο πωλειται 26 ευρω ,και φτανουν μονο για 40 περιπου τετραγωνικα ,και θα καλυψουν τα δωματια των παιδιων ενα χωλ το μπανιο και την κρεαβατοκαμαρα.Εχει γινει υγρομονωση κανονικα στην ταρατσα. Τα κουφωματα μου ειναι αλουμινια με διπλα τζαμια ,αλλα υπαρχει ενα προβλημα με τους εξωτερικους τοιχους που ειναι απο τουβλινα (κατι σαν τσιμεντολιθος αλλα πυλινος)χωρις μονωση.Η διαφορα θερμοκρασιας μου με τον εξω κοσμο ειναι περιπου τους 2-3 βαθμους.....πεφτουν τα νυχια μας δηλαδη εαν κανει κρυο .Ειπα λοιπον να ξεκινησω απο την ταρατσα και πιστευω να εκανα καλα.....

Σας ευχαριστω ξανα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ