Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79344 από ΑΛΕΚΟΣ

μανολης έγραψε: δοκιμασε να χαμιλοσης τον εβαπτιζομενο θερμοστατι 10 βαθμους και το ρευμα που περνει ο κυκλοφοριτης ειναι σωστα ?δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα δοκιμασε να βαλεις το σουκο του κυκλοφοριτη αναποδα.

μανωλη αλλαν νταλον λες :whistle: :whistle: :whistle:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ippomas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79448 από ippomas
Εχω την εντυπωση οτι δεν ζεσταινεται το boiler απο εγκλωβισμενο αερα που εχει σε εκεινο το σημειο το δικτυο. Ανεβηκα τρεις φορες για εξαερωση στο παταρι και εβγαλα παλι αερα απο το κυκλωμα. Εχω τοποθετηση τουλαχιστον σε ενα μετρο ψηλοτερα την δεξαμενη διαστολης ολα λειτουργουν κανονικα, τα σωματα ζεσταινονται πραγμα που δειχνη οτι ο κυκλοφορητης δουλευη κανονικα, οσο για τις συνδεσεις του κυκλοφορητη δεν εγιναν τυχαια ρωτησα ηλεκτρολογο, ο οποιος και παρ ολο που μου τα εδωσε λιγο αναποδα τα πραγματα τα διορθωσα και ολα καλα. Δεν ειμαι ασχετος με αυτα τα πραγματα αλλα εχω μαθει να ρωταω για οτι δεν ειμαι 100% σιγουρος.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80287 από ippomas
Επειδη εχω τρομερη βελτιωση πανω στο θεμα που εχω ξεκινηση θελω να ενημερωσω οτι μετα απο ορισμενες ενεργειες που εκανα εχω ζεστα νερα στο Boiler και τα σωματα πραγματικα ζεστα.
Εξαερωση δυο φορες ολα τα σωματα, πολλες φορες εξαερωση στο ψηλωτερο σημειο που ειναι το boiler, κατεβασμα λειτουργιας του κυκλοφορητη στις χαμηλωτερες στροφες, και σεταρισμα του θερμοστατη σε υψηλο σημειο ωστε να δινη εντολη για την λειτουργια του κυκλοφορητη οταν τα νερα στην σομπα ειναι καυτα. Επισης εχω και καλυτερο και γρηγορωτερο ψησιμο στο φουρνο μιας και ανεβηκαν οι θερμοκρασιες.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": corsaopc

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81426 από corsaopc
μπορω να ρωτησω σε τι θερμοκρασια εβαλες τον θερμοστατη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81966 από ippomas
Toν ανεβαζα σιγα σιγα και τον κρατησα στους 60*Κ υπ οψιν παντα υπαρχη μια μικρη αποκλιση απο τις ενσειξεις που εχει πανω του ο θερμοστατης.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81970 από stelios_STI
εχεις μετρησει ποσα kw ειναι τα σωματα σου? ποσο ζητηση εχεις δλδ? κανε εναν υπολογισμο ολα τα σωματα και το boiler

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ