Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78379 από ippomas
Σας ευχαριστω ολους για τις υποδειξεις θα φροντισω να ανεβασω φωτο με την σομπα και τις συνδεσεις πισω, τα οποια εχω φτιαξη ολα μονος μου, τα παντα λειτουργουν σωστα με ανοικτο δοχειο διαστολης, ολα εγιναν μετα απο δαβασμα και ερωτησεις, εκεινο που δεν με ικανοποιη ειναι η αποδωση, εαν σομπα ειναι μεγαλη για αυτο και περιμενα αλλα αποτελεσματα μονο μπρικετα δεν δοκιμασα.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78979 από ippomas
Εχω βγαλει μερικες φωτο της σομπας που φαινετε η καυση της και οι πισω απο αυτην συνδεσεις και η ολη εγκατασταση. Το προβλημα συνεχιζη να υπαρχη να μην εχω καυτα νερα ενω το μαγειρεμα μεσα στον φουρνο γινετε τελειο και αρκετα γρηγορα.







Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78998 από kosmidis80
Τον κυκλοφορητη τον εβαλες να γυρναει σε πιο υψηλη θερμοκρασια?

Ανεβασε τον στους 50-55 και σε πληρη λειτουργια η σομπα λογικα (αν οπως λες οτι ειναι μεγαλη για τις απαιτησεις σου) θα σου ανεβασει τα νερά αρκετα πιο πάνω, οποτε και θα ζεσταθει και το μποιλερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79017 από agge72

ippomas έγραψε: Η σομπα ειναι ΕΛΒΙΚ και ο κυκλοφορητης ειναι σεταρισμενος να ξεκινα στους 30* και μετα δουλευει συνεχως και σταματαει οταν την αφησω να σβυση. Τα kW ειναι 21 και αυτος που την πουλησε ειπε οτι ειναι ικανη για 200τμ και εγω εχώ 100τμ.



Καλεσε αυτον που στην πουλησε και πεστου το προβλημασου.
Δεν μπωρει ο καθενας να πουλαει οτι θελει.Χωρις να εχεις εστο μια μελετη του καθε σπιτιου δεν μπωρεις
να λες οτι θες.Πρεπει να αναλαβει της ευθηνες του..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79052 από ippomas
To ανεβασα ηδη στους 55* και θα ανεβω το βραδυ στο παταρι να κανω παλι εξαερωση στις γραμμες του boiler.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #79238 από μανολης
δοκιμασε να χαμιλοσης τον εβαπτιζομενο θερμοστατι 10 βαθμους και το ρευμα που περνει ο κυκλοφοριτης ειναι σωστα ?δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα δοκιμασε να βαλεις το σουκο του κυκλοφοριτη αναποδα.

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ