Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78084 από μανολης
Φιλε μου τα θεματακια με τη ξυλοσομπα τα εχω και εγω . εσυ τι εκανες οταν δεν σε καλυψε?

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78093 από kosmidis80

μανολης έγραψε: Φιλε μου τα θεματακια με τη ξυλοσομπα τα εχω και εγω . εσυ τι εκανες οταν δεν σε καλυψε?


Εγω ειμαι περιεργη φαση ;). Αν ψαξεις θα βρεις ολη την ιστορια, την εχω πει μερικες φορες στο φορουμ, αλλα τωρα θα σου πω μονο τι εκανα αφου καταλαβα οτι η σομπα ειναι οριακη για τις αναγκες μου :

1) Ξανα τοποθετησα την σομπα σωστα γιατι ο υδραυλικος ειχε κανει χοντρες μαλ@κιες και η σομπα δεν δουλευε - μπουκωνε κτλ
2)Εφτιαξα εναν εναλλακτη νερου στην καμιναδα μου και επαιρνα αλλα 30 λτ νερου απο τα καυσαερια. Δουλεψε αρκετα καλα και βοηθησε την δευτερη χρονια που δουλεψα την σομπα.
3) Εκαιγα μπρικετα για περισσοτερη αποδοση

4) ΤΗΝ ΧΑΡΙΣΑ ουσιαστικα σε καποιον με αναγκη και μικρο χωρο και αγορασα τον ξυλολεβητα που εχω τωρα και που με υπερκαλυπτει! Εκανα τον ξυλολεβητα με ελεγχομενη καυση και PID controler και ειμαι αρχοντας!

Υγ. Με την σομπα εκαψα 2μιση τονους μπρικετα, 3 τονους ξυλα και 700 λτ πετρελαιο την χρονια!
Φετος με τον ξυλολεβητα ειχα 7 τονους ξυλα απο το καλοκαιρι και τωρα μου εχουν μεινει οι 3 και αν
χρειαστει θα παρω και μερικες μπρικετες για τα τελη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης, Npapapetroy

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78095 από kosmidis80
α! ξεχασα να πω οτι αυτος που εχει τωρα την σομπιτσα μου ειναι υπερκαλυμενος και ευχαριστημενος σε σημειο να εχει υπερθερμανσεις! Αλλα βλεπεις ο χωρος που ζεσταινει ειναι 40 μετρα και ενα βαρελι να βαζε θα εκανε δουλεια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aithio, μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78151 από aithio
Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

75-80 Βαθμούς Κελσίου

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78371 από ippomas
Πισω α-πο την σομπα στην εξοδο του νερου.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78375 από ippomas
Τωρα αρχισε να πιανη εσωτερικα λιγο πραγμα αλλα σιγουρα δεν ειναι η αφορμη. Ενα μηνα δεν εχεις λειτουργιας. Τα ξυλα τα πηρα Σεπτεμβριο και τα στεγνωνω οσο μπορω, του χροννου θα τα παρω Ιουνιο.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ