Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77718 από ippomas
Πολλοι μπορει να χαμογελασουν, αλλα με οσα ξυλα και αν φροντισα να φορτωσω μια υδραυλικη ξυλοσομπα που εχει και φουρνο, δεν μπορεσα να ανεβασω πανω απο τους 40*-45* με αποτελεσμα να εχω κυκλοφορια στα σωματα να ειναι ζεστα, να εχω κανει φαγητο στο φουρνο σε μια ωρα περιπου αλλα να μην εχω καταφερει να εχω ζεστο νερο στο boiler. Εχω κανει εξαερωση δυο φορες την πρωτη ειχε μεσα εγκλωβισμε νο αερα τον οποιο και απεβαλα και απο τα δυο εξαεριστικα των γραμμων εισοδου και εξοδου της κυκλοφοριας. Το αποτελεσμα το ιδιο με τα χερια οι γραμμες ειναι ζεστες,αλλα οχι σε σημειο για να εχω νερο ζεστο για χρηση.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77719 από agge72
Απο ποτε την εχεις την σομπα-λεβητα-φουρνο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77722 από agge72

agge72 έγραψε: Απο ποτε την εχεις την σομπα-λεβητα-φουρνο.


Θελω να πω οτι το προβλημα το παρουσιασε ξαφνικα για το εχεις απο την αρχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77728 από Npapapetroy
με 40-45 βαθμους στα νερα σου, δεν προκειται να σου ανεβασει το μποιλερ.

Ανεβασε τα νερα στους 65 και μας λες! Λογικα αν η εγκατασταση σου ειναι ενταξει θα εχεις ΖΝΧ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77729 από stelios02
Εγώ πάντως με μια υδραυλική πελλετόσομπα 11,3 kw, δουλεύω τα νερά στους 48-50 βαθμούς και έχω κανονικά ζεστό νερό σε ένα μπόιλερ 80 λίτρων. O κολλητός μου με μια υδραυλική ξυλόσομπα 24 kw αν δεν προσέξει με τα ξύλα, η σόμπα του ανεβάζει μέχρι 85 βαθμούς στα νερά!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77734 από spyroskosmas

ippomas έγραψε: Πολλοι μπορει να χαμογελασουν, αλλα με οσα ξυλα και αν φροντισα να φορτωσω μια υδραυλικη ξυλοσομπα που εχει και φουρνο, δεν μπορεσα να ανεβασω πανω απο τους 40*-45* με αποτελεσμα να εχω κυκλοφορια στα σωματα να ειναι ζεστα, να εχω κανει φαγητο στο φουρνο σε μια ωρα περιπου αλλα να μην εχω καταφερει να εχω ζεστο νερο στο boiler. Εχω κανει εξαερωση δυο φορες την πρωτη ειχε μεσα εγκλωβισμε νο αερα τον οποιο και απεβαλα και απο τα δυο εξαεριστικα των γραμμων εισοδου και εξοδου της κυκλοφοριας. Το αποτελεσμα το ιδιο με τα χερια οι γραμμες ειναι ζεστες,αλλα οχι σε σημειο για να εχω νερο ζεστο για χρηση.


Με το πετρέλαιο είχες ΖΝΧ ικανοποιητικής θερμοκρασίας;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ