Τι θερμοκρασία πρέπει να ανεβάσει μια υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77767 από ippomas
Απο την αρχη το εχω το προβλημα παραμονες Χριστουγεννων τοποθετηθηκε η σομπα.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77773 από ippomas
Με το πετρελαιο το boiler δουλευε κανονικα σε ενα τεταρτο το νερο ηταν καυτο, με την σομπα θερμαστη να προσλαβω την θερμοκρασια στους 50* δεν βλεπω να την ανεβαζω, μα το ταμπερ στην εξοδο κλεινω για να περιορισω την θερμοκρασια, τα ξυλα τα φορτωνω σε σημειο να μην χωρανε αλλα στον χωρο καυσεως δεν βλεπω αποτελεσμα, δεν ξερω σε τι βαθμους πρεπει να κραταει για να εχω μια αποδωση ικανοποιητικη.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ippomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77782 από agge72
Αν εβαλες αλλον κυκλοφορητη στην σομπα μηπως ειναι μικρος?
Δοκιμασε να κλεισης μερικα σωματα.
Ποσα kw ειναι η σομπα και ποσα kw εχεις σε σωματα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77833 από ippomas
Ο κυκλοφορητης ειναι willo 25/4 τον δουλευω στην μικρη σκαλα και τον εχω δοκιμαση και στις τρεις σκαλες, δεν εχει προβλημα γιατι δεν ανεβαζω θερμοκρασια,αν ανεβαζα θερμοκρασια και τον δουλευα στο φουλ και δεν ειχα αποτελεσμα τοτε θα ειχα καποιο λογο να στηριχτω. Εκλεισα και ενα σωμα που ειναι κοντα στην σομπα μια που το θεωρησα σωστο, αλλα και η σομπα μπροστα της να καθεσαι δεν καιγεσαι για να τραβηχτης, ενα περιεργο πραγμα. Εχω γνωση απο ξυλοσομπες εχει μερικες που δεν αντεχεις απο την ζεστη αυτη ειναι λες και καιει στο διπλα σπιτι.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ippomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77883 από μανολης
δουλευβει καλα ο κυκλοφοριτης αν βαλεις το χερι στον σωληνα το καταλαβενεις οτι δουλευβει. τον ακους?

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by μανολης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77944 από agge72

ippomas έγραψε: Ο κυκλοφορητης ειναι willo 25/4 τον δουλευω στην μικρη σκαλα και τον εχω δοκιμαση και στις τρεις σκαλες, δεν εχει προβλημα γιατι δεν ανεβαζω θερμοκρασια,αν ανεβαζα θερμοκρασια και τον δουλευα στο φουλ και δεν ειχα αποτελεσμα τοτε θα ειχα καποιο λογο να στηριχτω. Εκλεισα και ενα σωμα που ειναι κοντα στην σομπα μια που το θεωρησα σωστο, αλλα και η σομπα μπροστα της να καθεσαι δεν καιγεσαι για να τραβηχτης, ενα περιεργο πραγμα. Εχω γνωση απο ξυλοσομπες εχει μερικες που δεν αντεχεις απο την ζεστη αυτη ειναι λες και καιει στο διπλα σπιτι.



Δεν μας ειπες ποσα kw ειναι η σομπα και ποσα kw σωματα εχεις?
Σε τι αποσταση ειναι η σομπα απο το μποιλερ και με τη σωληνες ειναι η εγκατασταση?
Τι κατασκευης ειναι η σομπα?(μαρκα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ