Πρόβλημα με μπουριά σε ξυλόσομπα Invicta

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77569 από RITIS
Εχω σομπα ξυλου invicta.στις 23/01/2013 ειχε πολυ αερα και εβγαζε καπνο η προστυχη η σομπα απο τα μπουρια και απο την πορτα της σομπας η προστυχη η σομπα.Εαν ειναι βουλωμενη η καμιναδα πωσ μπορω να την ξεβουλωσω χωρισ συνεργειο καθαρισμου?βαζοντας μου ειπαν ναφθαλινη στην εστια.Θα κανει δουλεια αυτο?Εχει χιονισει και δεν μπορω να ανεβω στην σκεπη.Και επειδη εχω μικρα παιδια θελω να κανω κατι αμεσα.ΣΤΙΣ 22/01/2013 ΤΑ ΜΠΟΥΡΙΑ ΤΑ ΤΙΝΑΞΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77576 από giannis37
Μηπως εχει πιασει πισσα και δεν σου τραβαει καλα!!!τα ξυλα σου ειναι στεγνα?? τωρα για το καθαρισμα μια συρματοβουρτσα θα την χρειαστεις :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77577 από pascoual
καταρχην οπως ειπες φταιει ο αερας...τι καπελο εχεις; μια λυση πολυ καλη εαν δεν το εχεισ δοκιμασει εινι να ανοιξεισ μιαπορτα οποια ειναι κοντα στη σομπα....τουλαχιστον μεχρι να αναψει!!μετα κλειστην...το καπελο παιζει μεγαλο ρολο παντος να το ξερεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77584 από GeoTa
Πριν κανα μηνα ειχες γράψει:

RITIS έγραψε: ΕΧΩ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ INVICTA POELE CASSINE.ΜΟΥ ΜΑΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΟΤΑΝ ΣΙΓΟΚΑΙΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΞΥΛΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΝΑ ΚΑΕΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ.Η ΣΟΜΠΑ ΓΕΝΙΚΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΡΑΚΑ ΖΑΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΩ ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΙΣ ΠΟΡΤΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟ.ΤΑ ΞΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΡΥΣ ΚΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΖΑΚΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Φ15 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΕ Φ12.


μήπως αυτό ειναι το πρόβλημά σου; σου ειχανε επισημάνει και τότε τα παιδια αυτό το Φ15 σε Φ12...Εκτός και αν το άλλαξες και παραμένει το πρόβλημα

Γενικά απ' ο,τι καταλαβαίνω έχει θεμα στο τράβηγμα. Η δικιά μου είτε ξερα είτε υγρά όταν ανοιγω πορτα δεν καπνιζει..Βεβαια έχω μόνο μια κάθετη διαδρομή και τιποτα άλλο που σημαινει έχω καλό ελκυσμό..
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77586 από efstathios
Πολύ πιθανό είναι να είναι η καμινάδα σου μέσα σε ρότορα από τον δυνατό αέρα..
Το ίδιο καπνίζει και όταν δεν φυσάει?

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77588 από agge72

RITIS έγραψε: Εχω σομπα ξυλου invicta.στις 23/01/2013 ειχε πολυ αερα και εβγαζε καπνο η προστυχη η σομπα απο τα μπουρια και απο την πορτα της σομπας η προστυχη η σομπα.Εαν ειναι βουλωμενη η καμιναδα πωσ μπορω να την ξεβουλωσω χωρισ συνεργειο καθαρισμου?βαζοντας μου ειπαν ναφθαλινη στην εστια.Θα κανει δουλεια αυτο?Εχει χιονισει και δεν μπορω να ανεβω στην σκεπη.Και επειδη εχω μικρα παιδια θελω να κανω κατι αμεσα.ΣΤΙΣ 22/01/2013 ΤΑ ΜΠΟΥΡΙΑ ΤΑ ΤΙΝΑΞΑ



Γνωστο θεμα απο τα παλια χρονια οταν φυσαει και δεν εχουμε και πολυ καλη καμιναδα η μας
βουλοσουν τα μπουρια η ξυλοσομπες καπνιζουν..Αν τα τιναξες στις 22-01-2013 δεν νομιζω να ειναι παλι
βουλωμενα δες τον ελκισμο οταν ο καιρος το επιτρεψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ