Νέος χρήστης ζητά βοήθεια για σόμπα ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69936 από frangisk
Καλημέρα, έχει υαλοκόρδονο απλά είναι τόσος ο καπνός στην αρχή που δεν προλαβαίνει να φύγειπάνω (όταν είναι κρύα ειδικά)
Ελληνική είναι (από κάποιον στο Βοτανικό στα πρακτορεία μέσα εκεί κάπου την πήραμε που τις κατασκευάζει ο ίδιος, θα βρω τη μάρκα και θα σας πω)
Μια ίσως χαζή ερώτηση.... με τι ανάβετε τις σόμπες ξύλου σας; (τι προσάναμα και πως; )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70012 από mallik
www.greekstoves.com/greek-indextry.html

Μηπως την πηρες απο εδω;

Οταν την αναβω εχω βαζω ενα μικρο κομματι εφημεριδα , στη μεση ενα προσανναμα απο πανω λιγα λεπτα ξυλαρακια και απο πανω πιο χοντρα.
ριχνω λιγο οινοπνευμα(οχι πολυ) απο την ακρη του χαρτιου μεχρι το προσαναμα και την μπουμπουνιζω.

Μην βαζεις πολλα ξυλαρακια ουτε πολλα πιο χοντρα γιατι τοτε ισωσ καπνιζει πιο πολυ .
Οταν αναψει και εχουνε αρπαξει αρκετα αυτα , τοτε βαζω πιο χοντρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70049 από frangisk
Τέτοια είναι η σόμπα
Σόμπα
αλλά όχι αυτή ακριβώς, αλλά η εστία είναι δεξιά και όχι αριστερά. Επίσης ο τύπος που την πήρα τις έφτιαχνε ο ίδιος. Θα βρω τη μάρκα και θα σας πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71591 από frangisk
Καλησπέρα και πάλι παιδιά, λίγο το κρύωμα που με ταλαιπωρεί λίγο η δουλειά δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, αλλά τουλάχιστον έβγαλα φωτογραφίες και σας παρουσιάζω τη σόμπα πως είναι και πως είναι τα μπουριά και το καπέλο. Παρατηρήσεις για τυχόν λάθη και βελτιώσεις παρακαλώ θα βοηθήσουν πολύ. Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71592 από frangisk
Εδώ θα δείτε τα μπουριά...







ερωτήσεις και παρατηρήσεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71627 από spyroskosmas
Έχω βάλει κι εγώ μια μασίνα της Εταιρίας MBS που στο χωριό μου. Παρ' όλο που εμένα το μπουρί είναι σχεδόν κάθετο (βγάινει 1,5μ κάθετο, μετά 0,8μ οριζόντια και τέλος 2μ κάθετο με καπέλο αντιανεμικό), και καίω κατάστεγνη καστανιά (2,5χρόνια κομμένη), στην αρχή όταν την ανάβω βάζω ΕΛΑΧΙΣΤΑ προσανάμματα ώστε η καμινάδα να αποκτήσει ελκυσμό και μετά της βάζω περισσότερα. Όταν βγει ο πρώτος καπνός στην καμινάδα, τότε βάλε της όσα θες.
Αν της βάλω πολλά στην αρχή, θα καπνίζει από όλα τα ανοίγματα, και δε θα σταματήσει ΟΣΗ ώρα κι αν περάσει, ενώ η καμινάδα δε θα βγάζει καπνό. Αυτά τα λέει η Εταιρία και στο εγχειρίδιο που συνοδεύει τη μασίνα.
Δοκίμασε λοιπόν να την ανάψεις με ελάχιστα μαλακά ξυλαράκια, συνέχισε με στεγνά ξύλα, και δε θα ξαναδείς καπνό.
Αυτή είναι η μασίνα μου www.mbs.rs/images/mbs7_redesign.jpg

Η δικιά σου μασίνα είναι μάλλον Τούρκικη της Εταιρίας Durali.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ