Κρύα καλοριφέρ απο τη μέση και κάτω

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #55317 από χρηστος8

akapsali έγραψε:

georgemp έγραψε:



Παρατηρώ κάτι που δεν μου αρέσει στην φωτογραφία , το χρώμα στο σπιράλ είναι κόκκινο δηλαδή η προσαγωγή είναι στο χαμηλο σημείο του σώματος.
Δεν μας δειχνεις κι την άλλη πλρυρά του σωματος ,Ολα εστι "διαγώνια" είναι συνδεμενα;
Νομίζω οτι θα επρεπε να είναι πάνω , εστ δεν είναι Χρήστο


Καλυτερα οι εισαγωγες ψηλα και οι επιστροφες χαμηλα, ομως...

Μπορει να εβαλε κοκκινο σπιραλ και στα εισαγωγες και στις επιστροφες.

Επισης μπορει να εχει συνδεμενα τα σωματα, αριστερο-δεξι και χαμηλα και τα δυο οποτε;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #55551 από georgemp

akapsali έγραψε:

georgemp έγραψε:



Παρατηρώ κάτι που δεν μου αρέσει στην φωτογραφία , το χρώμα στο σπιράλ είναι κόκκινο δηλαδή η προσαγωγή είναι στο χαμηλο σημείο του σώματος.
Δεν μας δειχνεις κι την άλλη πλρυρά του σωματος ,Ολα εστι "διαγώνια" είναι συνδεμενα;
Νομίζω οτι θα επρεπε να είναι πάνω , εστ δεν είναι Χρήστο


Οχι δεν είναι διαγωνια ειναι και η εισαγωγη και η εξαγωγη κατω η μια απο δεξια και η αλλη απο αριστερα του σωματος.Θα ηταν καλύτερο κάτι διαφορετικο?Μια άλλη παρατήρηση η σόμπα είχε σωλήνες 1,5 ιντσα και αυτος έκανε την σύνδεση με 1 ιντσα υπάρχει πρόβλημα σε αυτό?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by georgemp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #55608 από osakis
Για σας και από εμένα θα μου επιτρέψετε να μπω και εγώ στην συζήτηση
Και να πω κάτι που ίσως να βοηθήσει τον φίλο μας .
Εάν σου είναι εύκολο κλείσε πρώτα τα νερά στην εισαγωγή και μετά ξεβίδωσε το ρακορ της επιστροφής στην σόμπα .
Μετά άνοιξε ξανά σιγά σιγά τα νερά για να δούμε εάν λειτουργεί το κύκλωμα η εάν έχει εγκλωβίσει κάπου αέρα γιατί από ότι φαίνετε τα νερά σου δεν κυκλοφορούν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #55867 από georgemp

Panos έγραψε: χαμήλωσε την θερμοκρασία του υγροστάτη του κυκλοφορητή στους 50c, πισως και στους 45. Μάλλον έχεις μεγάλη απόκλιση από την πραγματική θερμοκρασία των νερών.

georgemp έγραψε: Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας επειγόντως γιατί αρχίσανε τα κρύα.Εχω βάλει ξυλόσομπα καλοριφέρ της Θερμικής 20+5 KW την έχω συνδέσει μόνη της χωρίς καμιά παράλληλη σύνδεση.Το σπίτι είναι 150 τ.μ με καλές μονώσεις.Το πρόβλημα είναι ότι τα σώματα δεν ζεστένονται ολόκληρα έχω τον θερμοστάτη στους 60 βαθμούς και ενώ από την μέση και πάνω τα σώματα καίνε προς τα κάτω είναι κρύα.Το ότι έχω πολύ χαμηλή πίεση νερού στο κύκλωμα 1 Bar μόνο, μπορεί να επηρεάζει την εγκατάσταση?το κύκλωμα είναι με κλειστό δοχείο διαστολής.Να αρχίσω να ψάχνω για πιεστικό?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Αγαπητοί μου φίλοι πιστέυω πως το πρόβλημα λύθηκε,ξαναδοκίμασα να κατεβάσω τον υγροστάτη όπως καλα ανέφερε ο Panos και μετα απο μια ώρα περίπου τα σώματα αρχίσανε να ζεστένονται ολόκληρα, απο τις μετρήσεις που έκανα τώρα σε όλα τα σώματα έχω διαφορά πάνω με κάτω περίπου 6-8 βαθμούς.Πιστέυω πως είμαστε πολύ καλά.Πιστέυω να συνεχίσουμε έτσι.Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ