Κρύα καλοριφέρ απο τη μέση και κάτω

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54429 από dimlyk
ισα ισα...ειπα οτι μπορει και να εχει ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54677 από geop
Tο ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω οταν εκανα αυτονομη θέρμανση , ο υδραυλικος συνδεσε λάθος τους σωλήνες (είσοδος ζεστου νερού στο κάτω μερος των καλοριφερ και εξοδος στο πάνω)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54986 από georgemp
Στα δικά μου η σύνδεση είναι και τα δύο κάτω η είσοδος αριστερά και η έξοδος δεξιά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55005 από χρηστος8

georgemp έγραψε: Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας επειγόντως γιατί αρχίσανε τα κρύα.Εχω βάλει ξυλόσομπα καλοριφέρ της Θερμικής 20+5 KW την έχω συνδέσει μόνη της χωρίς καμιά παράλληλη σύνδεση.Το σπίτι είναι 150 τ.μ με καλές μονώσεις.Το πρόβλημα είναι ότι τα σώματα δεν ζεστένονται ολόκληρα έχω τον θερμοστάτη στους 60 βαθμούς και ενώ από την μέση και πάνω τα σώματα καίνε προς τα κάτω είναι κρύα.Το ότι έχω πολύ χαμηλή πίεση νερού στο κύκλωμα 1 Bar μόνο, μπορεί να επηρεάζει την εγκατάσταση?το κύκλωμα είναι με κλειστό δοχείο διαστολής.Να αρχίσω να ψάχνω για πιεστικό?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ




Φιλε μου η ξυλοσομπα σου προφανως ειναι μικρη για το σπιτι σου.

Οι περισσοτερες σομπες (συνηθως οι φτηνες ανεξαρτητως προελευσης) γραφουν οτι KW θελουν.

Δεν γινεται ενας ξυλολεβητας πυρολυσης 430 κιλων πχ vigas, να αποδιδει τα ιδια KW με μια ξυλοσομπα των 100 κιλων...

Η επιβεβαιωση οσων λεω γινεται απλα.

Κλεισε τα μισα καλοριφερ του σπιτιου, και μετα απο μια ωρα δες αυτα που δουλευουν αν ζεματανε ολοκληρα.

Αν ζεματανε εχω δικιο...αν οχι το ψαχνουμε ξανα :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by χρηστος8.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55008 από georgemp
Τελικά αγαπητοί μου φίλοι κατάλαβα πως το να βρείς αξιόπιστο υδραυλικό είναι αρκετά δύσκολο.Κάτισυμβαίνει με αυτήν την κατηγορία, γιατι απο τι καταλαβαίνω ο Θεός έφτιαξε δύο δημιουργήματα τον άνθρωπο και τον υδραυλικό.Για να μην μακρυγορώ ο φίλος μου υδραυλικός δεν σηκώνει πλέον το τηλέφωνο.Ετσι ελπίζω να βρω την λύση απο εδώ εαν όχι ολόκληρη τουλάχιστον εως κάποιο σημείο.Αφού πήρα την πρωτοβουλία φόυσκωσα μόνος μου το δοχείο διαστολής περιμένοντας να ανέβει η πίεση στο δίκτυο, όπως και έγινε απο το 1 Bar που είχε το δίκτυο το ανέβασα στο 1,6 Bar.Το θέμα είναι πως τα σώματα συνεχίζουν να είναι μέχρι την μέση ζεστά,κατέβασα και τον θερμοστάτη του κυκλοφορητή στους 45 για να μην έχω μεγάλη διαφορά απο ότι κατάλαβα απο αυτά που μου γράψατε αλλά και πάλι το ίδιο.Γι αυτό έβγαλα αρκετές φωτογραφίες μήπως και κάποιος δει κάτι λάθος και καταλάβει














Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55014 από georgemp
Συνεχίζω τις φωτογραφίες














Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ