Κρύα καλοριφέρ απο τη μέση και κάτω

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54387 από Panos
χαμήλωσε την θερμοκρασία του υγροστάτη του κυκλοφορητή στους 50c, πισως και στους 45. Μάλλον έχεις μεγάλη απόκλιση από την πραγματική θερμοκρασία των νερών.

georgemp έγραψε: Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας επειγόντως γιατί αρχίσανε τα κρύα.Εχω βάλει ξυλόσομπα καλοριφέρ της Θερμικής 20+5 KW την έχω συνδέσει μόνη της χωρίς καμιά παράλληλη σύνδεση.Το σπίτι είναι 150 τ.μ με καλές μονώσεις.Το πρόβλημα είναι ότι τα σώματα δεν ζεστένονται ολόκληρα έχω τον θερμοστάτη στους 60 βαθμούς και ενώ από την μέση και πάνω τα σώματα καίνε προς τα κάτω είναι κρύα.Το ότι έχω πολύ χαμηλή πίεση νερού στο κύκλωμα 1 Bar μόνο, μπορεί να επηρεάζει την εγκατάσταση?το κύκλωμα είναι με κλειστό δοχείο διαστολής.Να αρχίσω να ψάχνω για πιεστικό?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54392 από georgemp
Τι εννοείς την θερμοκρασία του υγροστάτη?Τον θερμοστατη που λέει στους πόσους βαθμούς να ανοίγει ο κυκλοφόρητής?Αυτόν τον έχω στους 60 και απο ότι βλέπω στο θερμόμετρο μόλις το νερό πιάσει 60 ανοίγει ο κυκλοφορητής άρα δεν πρέπει να έχω απόκλιση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54394 από dimlyk
αυτο σου λεει να κατεβασεις στο 50 η στο 45


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54396 από georgemp
Δεν θα είναι όμως μετά χλιαρά τα σώματα στους 45-50?Το είχα δοκιμάσει και έτσι το θέμα είναι πως και τότε τα σώματα πάνω ήτανε ζεστα και κάτω κρύα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54403 από dimlyk
για μενα ετσι κι αλλιως αυτο δεν ειναι λυση ...
αυτο το προβλημα προεκυψε ξαφνικα η ειναι απο την αρχη ?
γιατι μεσα σ ολα παιζει κι ενα θεμα κυκλοφορητη...πριν φτασεις ομως εκει...καλυτερα να δει την εγκατασταση καποιος ειδικος ... αλλα εχε υποψη σου κι εσυ την χαμηλη πιεση ...να ελεγχει δηλ το δοχειο διαστολης ...δεν μου απαντησες κιολας αν η συνδεση εγινε σε κολεκτερ η σ ενα σωμα ...γιατι αν εγινε απευθειας σε σωμα ,,,φωναξε αυτον που εκανε την εγκατασταση :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54409 από georgemp
Η σύνδεση έγινε στο κολέκτερ.Απο την αρχή υπήρχε αυτό το πρόβλημα.Η πίεση στο δοχείο πώς ρυθμίζετε?Η βαλβίδα απο πάνω του τι είναι?Την πάτησα και βγάζει αέρα είναι σωστό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ