Κρύα καλοριφέρ απο τη μέση και κάτω

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54350 από georgemp
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας επειγόντως γιατί αρχίσανε τα κρύα.Εχω βάλει ξυλόσομπα καλοριφέρ της Θερμικής 20+5 KW την έχω συνδέσει μόνη της χωρίς καμιά παράλληλη σύνδεση.Το σπίτι είναι 150 τ.μ με καλές μονώσεις.Το πρόβλημα είναι ότι τα σώματα δεν ζεστένονται ολόκληρα έχω τον θερμοστάτη στους 60 βαθμούς και ενώ από την μέση και πάνω τα σώματα καίνε προς τα κάτω είναι κρύα.Το ότι έχω πολύ χαμηλή πίεση νερού στο κύκλωμα 1 Bar μόνο, μπορεί να επηρεάζει την εγκατάσταση?το κύκλωμα είναι με κλειστό δοχείο διαστολής.Να αρχίσω να ψάχνω για πιεστικό?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54358 από dimlyk
μπορει και να την επηρεαζει ... αλλα πιεστικο δεν χρειαζεται να ψαχνεις ... μπορει να ανεβασεις ελαχιστα την πιεση στο δοχειο διαστολης ... μονο που αυτο γινεται με αδεια εγκατασταση και απο τεχνιτη ... το πρωτο που πρεπει να δεις ειναι η εξαερωση ... το επομενο αν ο κυκλοφορητης σου εχει ρυθμισεις ταχυτητας ειναι να δοκιμασεις να τον ανεβασεις αν δεν ειναι στην μεγιστη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54361 από georgemp
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!Εχω κάνει εξαέρωσει σε όλα τα σώματα και τα κοιτάω πολύ συχνά.Ο κυκλοφορητής είναι στη θέση 3 όσο για την πίεση στο δοχείο διαστολής δεν γνωρίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54365 από dimlyk
η πιεση που ανεφερες που την ειδες ...ειναι η πιεση του νερου της βρυσης?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54379 από georgemp
Την πίεση την βλέπω πίσω απο την σόμπα στο μανόμετρο που δείχνει και την θερμοκρασία.Τώρα που πήγα κάτω στον λέβητα πετρελαίου η πίεση στον αυτόματο πλήρωσης είναι στο 1,4 Bar τον αφήσαμε κάτω όπως και το δοχείο διαστολής δεν ξέρω αν έπρεπε να τα φέρουμε κοντα στην σόμπα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54386 από dimlyk
υποθετω οτι η σομπα εχει δικα της ... και διαβαζεις το αναλογο.... την σομπα την συνδεσατε σε καποιο σωμα καλοριφερ η στο κολεκτερ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ