10 ώρες καύση ξυλόσομπας...

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45661 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Απ: 10 ώρες καύση ξυλόσομπας...
Η συνεχόμενη καύση 10 ωρών, σημαίνει ότι μετά από 10 ώρες θα βρεις κάρβουνο για να ανάψεις ξανά. Όχι να καις φωτιά για 10 ώρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45669 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: 10 ώρες καύση ξυλόσομπας...

βιντεο πως θα ανεβασω ο ασχετος?


Κατευθείαν επικόλληση την διεύθυνση του youtube στο πόστ ;)
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΒΑΡΔΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45697 από ΒΑΡΔΑΣ
Απαντήθηκε από ΒΑΡΔΑΣ στο θέμα Απ: 10 ώρες καύση ξυλόσομπας...
στην αρχη για 3 ωρες περιπου ειχα φλογα χαμηλη.απο εκει και περα οταν πηρε η αμυγδαλια(πρωτη την ειχα βαλει,σιγοεκαιγε,καλη θερμοκρασια(μετρια προς το καλη).ευχαριστημενος αλλα δε νομιζω να κανει σε βαρυχειμωνια.καλη φαση για δαρκεια το βραδυ.και μια φωτο απο ενα κουτσουρο αμυγδαλιας.διαμετρος 16,5 ποντους και μηκος 34,cm.2 τετοια κουτσουρα χωρανε για πλακα.το πρωτο ξαπλα και το δευτερο ορθιο με κλιση.ευχαριστω!

καθε πρωι στο βουνο ακουω κατι πουλακια που κανουν σαν αλυσοπριονα!!κοπαδι πρεπει να ειναι!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45707 από ΒΑΡΔΑΣ
Απαντήθηκε από ΒΑΡΔΑΣ στο θέμα Απ: 10 ώρες καύση ξυλόσομπας...

ΒΑΡΔΑΣ έγραψε: στην αρχη για 3 ωρες περιπου ειχα φλογα χαμηλη.απο εκει και περα οταν πηρε η αμυγδαλια(πρωτη την ειχα βαλει,σιγοεκαιγε,καλη θερμοκρασια(μετρια προς το καλη).ευχαριστημενος αλλα δε νομιζω να κανει σε βαρυχειμωνια.καλη φαση για δαρκεια το βραδυ.και μια φωτο απο ενα κουτσουρο αμυγδαλιας.διαμετρος 16,5 ποντους και μηκος 34,cm.2 τετοια κουτσουρα χωρανε για πλακα.το πρωτο ξαπλα και το δευτερο ορθιο με κλιση.ευχαριστω!

υγ.αυτο ειναι κομενο φετος το μαιο με βαρος 7 κιλα περιπου.υγρομετρο δεν εχω να μετρησω αλλα ειναι στα πλανα μου η αγορα ενος.

καθε πρωι στο βουνο ακουω κατι πουλακια που κανουν σαν αλυσοπριονα!!κοπαδι πρεπει να ειναι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50167 από RITIS
Απαντήθηκε από RITIS στο θέμα ΚΑΠΝΟΣ
ΕΧΩ ΣΟΜΠΑ ΞΥΛΟΥ INVICTA POELE CASSINE.ΜΟΥ ΜΑΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΟΤΑΝ ΣΙΓΟΚΑΙΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΞΥΛΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΝΑ ΚΑΕΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ.Η ΣΟΜΠΑ ΓΕΝΙΚΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΡΑΚΑ ΖΑΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΩ ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ.ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΙΣ ΠΟΡΤΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΝΟ.ΤΑ ΞΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΡΥΣ ΚΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΖΑΚΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Φ15 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΕ Φ12.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #50171 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: ΚΑΠΝΟΣ
Καλως ηρθες, θα σε παρακαλεσουμε να γραφεις με πεζα και οχι κεφαλαια!

Στο προβλημα σου, οι πιο πιθανες αιτιες ειναι :

1) Φταει η σομπα λόγω σχεδιασμου
2) Δεν εχεις καλο ελκυσμο
3) Λειτουργικο το θεμα, πρεπει να μαθεις να ανοιγεις πιο σιγα και σταδιακα την πορτα


Γενικα παντως την καπνιλα με τις σομπες δεν την γλυτωνεις, λιγο πολυ ολες θα σου καπνισουν το σπιτι! Και κανονικα η πορτα ανιγει οταν εχει καρβουνια και οχι πιο πριν!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": RITIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ