CAPRI και inox μπουριά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #43789 από Spiros77
CAPRI και inox μπουριά δημιουργήθηκε από Spiros77
Γεια σας παιδια, απεκτησα την συγκεκριμενη σομπα της sklavoda tehnika για εναν χωρο ~50 τμ. Η οποια εχει εξοδο φ150. Καλως η κακως προτιμησα και πηρα ανοξείδωτα της atritube. Υπαρχει ενα προβλημα ομως, δεν κουμπωνει το μπουρι στην εξοδο της σομπας (αρσενικο-αρσενικο). Αν τα βαλω αναποδα, παλι υπαρχει προβλημα γιατι μετα δεν θα κουμπωνει η αποληξη, ουτε το ταφ. Εχετε να προτεινετε κατι γιατι εχω πονοκεφαλιασει..
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43894 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα CAPRI και inox μπουριά
Καλωσήρθες φίλε μου!

Να χαρείς με υγεία, οικονομία και πολύ ζέστη τη σόμπα σου!

Τα μπουριά να τα αφήσεις όπως είναι (ροή σύμφωνα με τα βελάκια).

Νομίζω σου χρειάζεται μια μούφα.



Ακόμα στα πετρέλαια...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #51457 από Spiros77
Απαντήθηκε από Spiros77 στο θέμα CAPRI και inox μπουριά
Ευχαριστω GT, τελικα σημερα το εκοψα με τον τροχο και σφηνωσε στην εξοδο της σομπας, με το θυληκο μερος να ειναι προς τα πανω οπως δειχνει και το βελακι. Και ενας εξυπνος τροπος αν χρειαστει να κοψουμε μπουρια με τροχο ειναι να το τυλιξουμε με ενα φυλλο εφημεριδας ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #60527 από Spiros77
Απαντήθηκε από Spiros77 στο θέμα CAPRI και inox μπουριά
Καλησπερα, η σομπα αναβει καθημερινα σχεδον με καλη αποδοση, ιδιως οταν καει 1-2 ξυλα + 1 μπρικετα. Μου εχει απομεινει μια εργασια ακομα ομως, να κλεισω το κενο στον τοιχο που αφηνουν τα μπουρια. Στη μια περιπτωση χρειαζεται και μονωση γιατι εχω τρυπησει πλακα, σε σημειο απεξω απο το σπιτι ομως, και με τις βροχες εσταζε, παρολο που το γεμισα με ενα τσιμεντοειδες υλικο-κολλα. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει με τα υλικα που που χρειαζεται για τετοιες δουλειες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #60550 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα CAPRI και inox μπουριά

Spiros77 έγραψε: Καλησπερα, η σομπα αναβει καθημερινα σχεδον με καλη αποδοση, ιδιως οταν καει 1-2 ξυλα + 1 μπρικετα. Μου εχει απομεινει μια εργασια ακομα ομως, να κλεισω το κενο στον τοιχο που αφηνουν τα μπουρια. Στη μια περιπτωση χρειαζεται και μονωση γιατι εχω τρυπησει πλακα, σε σημειο απεξω απο το σπιτι ομως, και με τις βροχες εσταζε, παρολο που το γεμισα με ενα τσιμεντοειδες υλικο-κολλα. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει με τα υλικα που που χρειαζεται για τετοιες δουλειες?



Μπορεις να κανεις λασπη, χωρις ομως ασβεστη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ