Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40180 από γιαννης δελτα

mastoras έγραψε:

vagosofron έγραψε: Μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο κυκλοφορητη που χρησιμοποιω τωρα ή θα χρειαστω καινουριο? Οπως επισης, αν μπορει καποιος να μου πει υπευθυνα τι θα χρειαστω απο εξοπλισμο, ετσι ωστε να προσπαθησω να υπολογισω το κοστος εστω στο περιπου. Οτι μπορω να αγορασω απο Βουλγαρια θα το αγορασω.

Μια βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος.
Βαγγελης.


Βαγγέλη μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις τον Βούλγαρο ......αυτός με σιγουριά μπορεί να σου απαντήσει, μια και είσαι άσχετος, τι ακριβώς χρειάζεσαι και πρέπει να αγοράσεις από υλικά, και εξοπλισμό για να εγκαταστήσεις τον λέβητα σου. :)

Γιατί ρωτάς τον Ελληνα, για να αγοράσεις από τον Βούλγαρο ? Μήπως αύριο θα ρωτάς τον Ελληνα υδραυλικό, για να στο φτιάξει ο Αλβανός ?

Στράβωσα με τα λεγόμενα σου :lol:

"Μαστορα" Παλι "εγραψες".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40274 από vagosofron
Απαντήθηκε από vagosofron στο θέμα Απ: Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!

Μήπως αύριο θα ρωτάς τον Ελληνα υδραυλικό, για να στο φτιάξει ο Αλβανός ?


Και εσενα τι σε κοφτει ρε φιλε? Εγω αλλο ρωτησα, μπορεις να απαντησεις? Καλως...Δεν μπορεις, ασε κανεναν αλλο που ξερει.
Αφου ο Ελληνας υδραυλικος ειναι απατεωνας και κοιταει πως να βγαλει απο τον καθε "ασχετο" που απλα ρωταει ευγενικα τι χρειαζεται για μια εγκατασταση, τοτε ΝΑΙ θα μου το φτιαξει ο Αλβανος!
Οσο για το σπασιμο σου...


Ευχαριστω ( δεν προσθετω χαμογελαστη φατσουλα γιατι το ευχαριστω μου ηταν ειρωνικο...).
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vagosofron. Αιτία: Ειρωνικο σχολιο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42366 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!
Μάλλον μπήκα στο σωστό μέρος για να ρωρισω , αλλα βλεπω ακομα κρύο και παιζει και ξίδι !!!!τεσπα

Παιδιά ξέρει κανείς ποια διάολο ειναι αυτη η σομπα ????Αυτη που ρίχνει την φωτιά προς τα κατω

στο 1.07 !!!!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by house.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42548 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!

vagosofron έγραψε: Ασχετα με το τι γνωμη εχει ο καθενας για τις σομπες απο Βουλγαρια, η ερωτηση μου ειναι η εξης. Μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο κυκλοφορητη που χρησιμοποιω τωρα ή θα χρειαστω καινουριο? Οπως επισης, αν μπορει καποιος να μου πει υπευθυνα τι θα χρειαστω απο εξοπλισμο, ετσι ωστε να προσπαθησω να υπολογισω το κοστος εστω στο περιπου. Οτι μπορω να αγορασω απο Βουλγαρια θα το αγορασω.

Ο μεγαλος γκρι σωληνας που φαινεται ειναι η καμιναδα του λεβητα και συνδεσω εκει το μπουρι.
Μια βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος.
Βαγγελης.


Ναι αμέ, μια χαρά μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κυκλοφορήτη, μπορεί και να δουλέψει, μπορεί και να μην. Αν η ροή και η πτώση πίεσης της σόμπας είναι ίδια με του λέβητα, υπεύθυνα σου λέω οτι θα δουλεψει (παραδοχή οτι με τον λέβητα δουλεύει σωστά).

Τα στοιχεία της σόμπας ποιά είναι είπαμε?

Εξίσου υπεύθυνα χρειάζεσαι απο εξοπλισμό: δοχείο διαστολής κλειστό/ανοιχτό, ασφαλιστικά, βάνες, ανεπίστροφα, θερμόμετρα, μανόμετρα, σωλήνες, μονώσεις. Επίσης, καινούρια καμινάδα για τη σόμπα ή καπναγωγό μέχρι το μπουρί αν ακυρώσεις τον λέβητα τελείως, κι ένα ρυθμιστικό διάφραγμα πάνω στην καμινάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42564 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!

vagosofron έγραψε: Αφου ο Ελληνας υδραυλικος ειναι απατεωνας και κοιταει πως να βγαλει απο τον καθε "ασχετο" που απλα ρωταει ευγενικα τι χρειαζεται για μια εγκατασταση, τοτε ΝΑΙ θα μου το φτιαξει ο Αλβανος!


Μην ξεχάσεις να μου στείλεις μια φωτογραφία στο τέλος από το λεβητοστάσιο σου :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43280 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Βοήθεια στην επιλογή σόμπας!

house έγραψε: Μάλλον μπήκα στο σωστό μέρος για να ρωρισω , αλλα βλεπω ακομα κρύο και παιζει και ξίδι !!!!τεσπα

Παιδιά ξέρει κανείς ποια διάολο ειναι αυτη η σομπα ????Αυτη που ρίχνει την φωτιά προς τα κατω


στο 1.07 !!!!


Ξαναμανα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ