LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34293 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;

efstathios έγραψε: akoma den ta exw paralavei giati mou eipane oti einai periodos exmis kai exoune poles paragelies, aftin tin evdomada eimai gia diakopes.. giafto kai ta greeklish.
otan girisw ellada kai ta parw tha vgalw foto.. kai egw den eimai sigouros gia tin poiotita,
tha anevasw foto

(dobro utro) apo lake Bled!


Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες σε παρακαλώ...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34299 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;

MZach έγραψε:

efstathios έγραψε: Εγώ παράγγειλα ενισχυμένα μπουρια 3χιλ Φ130 σε γρι ματ βαφή πυράντοχη για μέσα με 7euro το μέτρο


Διαβάζω καλά? Γιατί εμένα μου ζήτησαν από 45-75 ευρώ το μέτρο για 3 χιλ ατσάλινα μπουριά Φ150 με πυράντοχη βαφή.

PS. Σορρυ για το off topic



Μάλλον πρόκειται για 0,3mm και όχι 3mm.

Μήπως θα έπρεπε τουλάχιστο το 1ο, που ενώνεται στη σόμπα και τρώει μεγάλες θερμοκρασίες, να είναι λίγο παχύτερο, πχ 0,4 ή 0,5mm? :dry:

Επίσης τι σημαίνει ενισχυμένα? Παπάτζα ορολογία εμπόρου μου μυρίζεται... :P

Με 7€/m, μήπως είναι τα κλασσικά μπουριά εσωτερικού χώρου? (εμαγιέ? νομίζω).

Όσο για το Φ150, τα ινοξ μονής ραφής μονού τοιχώματος παίζουν γύρω στα +- 20€/m, αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω όμως αν κάνουν για εσωτερικό χώρο :blink:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34314 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;
εγω για το εξοχικο που εβαλα μια σομπα πηρα μπουρια χρωματος καφε (νομιζω εμαγιε) φ200 προς 3.5ευρω το μετρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45503 από efstathios
Απαντήθηκε από efstathios στο θέμα LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;
Αγαπητέ GT είχες δίκιο τελικά για τα μπουριά, τελικά ήτανε 0,3mm αλλά αργήσαν πολύ και τα κρύα σφιξανε..
έτσι πήρα απλά εμαγιέ μαύρα και δέσανε πολύ όμορφα με τις μπεζ φεγιαντίνες της σόμπας..

Επί της πράξης παιδιά η σόμπα είναι εκπληκτική.. τουλάχιστον έφυγε το άγχος της απόδοσης της ζέστης..
το κάπνισμα στο άνοιγμα της πόρτας δε, εάν την ανοίγεις υπομονετικά και της δίνεις λίγο 5-6 δεύτερα δεν έχεις κανένα πρόβλημα..
Ευχομαι καλό κουράγιο σε όλα τα μέλη για τον δύσκολο χειμώνα που θα διανύσουμε (από όλες τις απόψεις).

Vigas 80kw Ξύλου
3x1000 ltr buffer
300 ltr ZNX
esbe VTC 511 60c
esbe vrg 131 + cra111
Grundfos Magna 3 32/80
ρυθμιστής ελκυσμού upmann Z5
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45508 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaNordica Nicolleta: γιατί καπνίζει;

efstathios έγραψε: Αγαπητέ GT είχες δίκιο τελικά για τα μπουριά, τελικά ήτανε 0,3mm αλλά αργήσαν πολύ και τα κρύα σφιξανε..
έτσι πήρα απλά εμαγιέ μαύρα και δέσανε πολύ όμορφα με τις μπεζ φεγιαντίνες της σόμπας..

Επί της πράξης παιδιά η σόμπα είναι εκπληκτική.. τουλάχιστον έφυγε το άγχος της απόδοσης της ζέστης..
το κάπνισμα στο άνοιγμα της πόρτας δε, εάν την ανοίγεις υπομονετικά και της δίνεις λίγο 5-6 δεύτερα δεν έχεις κανένα πρόβλημα..
Ευχομαι καλό κουράγιο σε όλα τα μέλη για τον δύσκολο χειμώνα που θα διανύσουμε (από όλες τις απόψεις).


Μια χαρά θα την κάνουν τη δουλίτσα τους! Καλές και οικονομικές ζέστες εύχομαι!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ