Ξυλόσομπα χωρίς boiler μπορεί να ζεσταίνει νερό;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30626 από Bluede
Γεια σας!

Μπορώ να ζεστάνω το νερό στο σπίτι μου για τις βρύσες με την ξυλόσομπα μου? η ξυλόσομπα μου δεν έχει εγκατεστημένο boiler, μήπως μπορεί να κατασκευαστεί η ίδια κατασκευη boiler αλλα εξωτερικα? ποσο ασφαλές είναι ένα τετοιο εγχειρημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30637 από Grecu_
Av ειναι η skladova απο το αλλο νημα, οχι. Πρεπει να εχει υδραυλικες παροχες απο την κατασκευη της για να κανει κατι τετοιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30675 από Nasikas

Bluede έγραψε: Μπορώ να ζεστάνω το νερό στο σπίτι μου για τις βρύσες με την ξυλόσομπα μου? η ξυλόσομπα μου δεν έχει εγκατεστημένο boiler, μήπως μπορεί να κατασκευαστεί η ίδια κατασκευη boiler αλλα εξωτερικα?
ποσο ασφαλές είναι ένα τετοιο εγχειρημα?

Ότι θέλεις μπορείς να κάνεις αν πινουν τα χέρια σου, αλλά δεν συμφέρει.
Η μόνη χρήση που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις στην σόμπα παντα μια κατσαρόλα με καθαρό ζεστό νερό για όλες τις χρήσεις. πχ. όταν βάζεις να μαγειρέψεις ή να κάνεις καφέ ή να πλύνεις πιάτα παίρνεις με την κανάτα και εξοικονομείς κάτι.
Η μάνα μου το κάνει επι δεκαετίες τωρα

αααχ
Τους χειμωνιάτικους μήνες στην δεκαετία του 60, κάθε Τετάρτη και Σάββατο βάζαμε 4 κενά δοχεία τυριού στην μεγάλη στόφα και πλενόμασταν με την σειρά όλα τα παιδια (4).
Το καλοκαίρι βέβαια πλενόμασταν στο ποτάμι.
(Μετα που αποκτήσαμε υδραγωγείο και θερμοσίφωνα και χάθηκε η μαγεία) :woohoo: .

Σε λίγα χρόνια μας βλέπω να γυρνάμε πάλι εκεί.... :(


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30676 από Bluede
Ευχαριστώ! είναι η komfort 21 kft.. δηλαδή πόσο μπορεί να στοιχοίσει κάτι τετοιο αν γνωριζετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30697 από GeoTa

Nasikas έγραψε: ... είναι να έχεις στην σόμπα παντα μια κατσαρόλα με καθαρό ζεστό νερό για όλες τις χρήσεις. πχ. όταν βάζεις να μαγειρέψεις ή να κάνεις καφέ ή να πλύνεις πιάτα παίρνεις με την κανάτα και εξοικονομείς κάτι. :(


Αυτό ακριβώς κάνω και εγω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #30721 από stergiosbik

Nasikas έγραψε:

Bluede έγραψε: Μπορώ να ζεστάνω το νερό στο σπίτι μου για τις βρύσες με την ξυλόσομπα μου? η ξυλόσομπα μου δεν έχει εγκατεστημένο boiler, μήπως μπορεί να κατασκευαστεί η ίδια κατασκευη boiler αλλα εξωτερικα?
ποσο ασφαλές είναι ένα τετοιο εγχειρημα?

Ότι θέλεις μπορείς να κάνεις αν πινουν τα χέρια σου, αλλά δεν συμφέρει.
Η μόνη χρήση που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις στην σόμπα παντα μια κατσαρόλα με καθαρό ζεστό νερό για όλες τις χρήσεις. πχ. όταν βάζεις να μαγειρέψεις ή να κάνεις καφέ ή να πλύνεις πιάτα παίρνεις με την κανάτα και εξοικονομείς κάτι.
Η μάνα μου το κάνει επι δεκαετίες τωρα

αααχ
Τους χειμωνιάτικους μήνες στην δεκαετία του 60, κάθε Τετάρτη και Σάββατο βάζαμε 4 κενά δοχεία τυριού στην μεγάλη στόφα και πλενόμασταν με την σειρά όλα τα παιδια (4).
Το καλοκαίρι βέβαια πλενόμασταν στο ποτάμι.
(Μετα που αποκτήσαμε υδραγωγείο και θερμοσίφωνα και χάθηκε η μαγεία) :woohoo: .

Σε λίγα χρόνια μας βλέπω να γυρνάμε πάλι εκεί.... :(


Στη σκαφη Κωστα !!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ