Εναλλάκτης νερού για καμινάδα ξυλόσομπας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22899 από giabritsos
Μου ειπαν οτι στην ξυλοσομπα στην εξοδο πριν βαλω το μπουρι,μπορω να βαλω ενα συστημα με νερο και αεραγωγους πρωτα και μετα να συνεχισουν τα μπουρια και οτι αυτο εχει μεσα νερο που ζεσταινεται και λειτουργει σαν καλοριφερ φετες.ξερει κανεις τιποτα;


Sent from my iPhone using tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22900 από χρηστος8

giabritsos έγραψε: Μου ειπαν οτι στην ξυλοσομπα στην εξοδο πριν βαλω το μπουρι,μπορω να βαλω ενα συστημα με νερο και αεραγωγους πρωτα και μετα να συνεχισουν τα μπουρια και οτι αυτο εχει μεσα νερο που ζεσταινεται και λειτουργει σαν καλοριφερ φετες.ξερει κανεις τιποτα;


Sent from my iPhone using tapatalk





Δεν ξερω τι σου ειπαν...παντως εγω και να με πληρωνουν δεν το βαζω σε πελατη μου :P
Εκτος κι αν σου αρεσουν οι πλημμυρες :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22905 από giabritsos
Γιατι το λες αυτο;


Sent from my iPhone using tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22908 από kosmidis80
φιλε μου, εγω ειχα κανει μονος μου εναν εναλλακτη καυσαεριων ο οποιος ζεστανε 25 λιτρα νερου, ΑΛΛΑ στο τονιζω οτι θελει μεγαλη προσοχη σε οτι αφορα την ασφαλεια σας και ΔΕΝ το προτεινω να το κανει ο οποιοσδηποτε!

Αυτο που ειχα κανει ουσιαστικα βοηθουσε την σομπα λεβητα μου,τις εδινε ακομα 25 λιτρα νερου και ειδα βελτιωση σε οτι αφορα την λειτουργια της.

ΟΜΩΣ την εκανα με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ στην ηλεκτροκοληση - λογω εργασιας παιζουμε καθε μερα με αρκετους τονους σιδερα - και με Πολυ χοντρα μεταλα! 30 κατι κιλα ηταν μονο ο εξωτερικος κοιλοδοκος 5μμ παχους και εσωτερικα ειχα (μπουρι) 5μμ παχους σωληνα χωρις ραφες. Εγινε λοιπον ενα κουρσουμι που ηθελε 2 ατομα να το ανεβασουν και το εβαλα 10 bar αερα χωρις διαρροη. Φυσικα μπηκαν και σ αυτο ασφαλιστικα και βανες για την σωστη τοποθετηση!

Το αποτελεσμα απ ολα αυτα ηταν να ξοδεψω λεφτα και να εχω μια κατασκευή πανω απο την σομπα που στην τελικη δεν μου εδινε σιγουρια για το αν θα ειναι στεγανη για τα επομενα χρονια!

Φετος αποφασισα και αγορασα ενα μεγαλο ξυλολεβητα για να τελειωνω!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22909 από γιαννης-δραμα
Στην εκθεση που ειχε γινει στον κηπο ειχε ενα περιπτερο με σομπες και τα παιδια εκει λεγανε για μια πατεντα στην εξοδο τις σομπας που βελτιωνε την αποδοση αλλα επειδη δεν με ενδιεφερε γιατι κοιτουσα για πελλετ δεν εδωσα σημασια(ηταν για ξυλοσομπες),μετα απο καναδυο μερες ενας συναδελφος με ρωτουσε για αυτην την πατεντα γιατι την ειδε και εκεινος.Θα τον ρωτησω οταν παω δουλεια(ατιμη μεση)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ