θορυβος σαν αερας σε τζαμαρια

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179321 από Astro
Γειά σας! Σε σόμπα νερού όταν δουλεύει και όχι πάντα κάνει ένα θόρυβο σαν αέρας σε τζαμαρία που συντονίζει. Δεν μπορώ να βρώ άκρη γιατί μετά χάνεται. Το μόνο που άλλαξα είναι θέση στο σπίτι αλλά έγινε εξαέρωση κανονικα από τον υδραυλικό και στα σωματα και στην σόμπα στο λεβητάκι. Εχει συναντήσει κάποιος κάτι ανάλογο? Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179322 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα θορυβος σαν αερας σε τζαμαρια
Μου το κάνει κάθε φορά στην έναρξη ,σε εμένα είναι από το μοτέρ αέρα (το πρώτο μοτέρ ,όχι καυσαερίων) και είναι μικροσυντονισμός μέχρι να φτάσει στις απαιτούμενες ψηλές στροφές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179323 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179332 από Astro
Απαντήθηκε από Astro στο θέμα θορυβος σαν αερας σε τζαμαρια
Καλημέρα! Η σόμπα είναι ΙΟΛΗ νερού έχει μόνο μοτέρ καυσαερίων. Όπως είπα εξαέρωση έγινε από τον υδραυλικό. Είναι καθαρισμένη παντού. Καμινάδα σπιράλ κ πάει έξω κατευθείαν (θα μπεί μελλοντικά φίλτρο.) δεν έχει θέμα καθαρισμού. Ρυθμίσεις αέρα από 46 - 51 κατέβασα 46-48 γιατί τα πέλλετ χόρευαν στο τακάκι καύσης και μάλλον θέλει κ άλλο. Δεν φυσάει καθόλου για να πω οτι κοντράρουν τα καυσαέρια.. Τίποτε άλλο δεν έχω αλλαξει κ την έχω αρκετά χρόνια. Κ με άλλες ρυθμίσεις αέρα το ιδιο κάνει όχι πάντα κ όχι συνέχεια. Τασάκι να πω ότι έχω πάρει το καινούργιο από την εταιρεία με ποιο μεγάλες τρύπες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ