Εξωτερικός Αισθητήρας Θερμοκρασίας DA VINCI DV 180

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177994 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Στο προφίλ μου υπάρχουν στοιχεία μου ΑΝ ΒΡΕΣ ΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177998 από dimlyk

Έχω ψάξει αλλά δεν βρίσκω κάπου το technical manual. Ναι ήρθε τεχνικός της περιοχής και δεν κατάφερε να ρυθμίσει να πέρνει εντολή από τον εξωτερικό αισθητήρα ενώ τον μετρησα και δουλεύει σωστά (το ειδε και ο ίδιος). Όποτε αυτή τη στιγμή δουλεύει μόνο ο αισθητήρας για την θερμοκρασία του νερού. Ναι έχει 2 LCD οθόνες(πάνω κάτω)Αν θα μπορούσατε να κοιτάξετε τα manual που διαθέτετε όποτε επιστεψετε θα με βοηθουσατε πολύ. Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. 

ριξε μια ματια www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=60298&Itemid=218


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178002 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ Δείχνει ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ !!ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΝΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΗ VERSION ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ.
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178017 από rofos
Μου κάνει εντύπωση που τεχνικός σόμπας πέλλετ δεν μπόρεσε να συνδέσει έναν θερμοστάτη χώρου. Εκτός και αν δεν ήταν τεχνικός. Τέλος πάντον.
Οι θερμοστάτες χώρου συνδέονται στην αντίστοιχη θέση του controller που είναι δεσμευμένη για είσοδο εντολής από θερμοστάτη χώρου. Εχει δύο pins σε κλέμα στα οποία συνδέονται τα δύο καλώδια του θερμοστάτη. Τα καλώδια που έρχονται από τον θερμοστάτη δεν πρέπει να έχουν δυναμικό, είναι δηλαδή χωρίς τάση χωρίς ρεύμα. Λειτουργεί σαν ένας απλός διακόπτης on-off. Ακριβώς όπως στην δική σου περίπτωση έχεις έναν θερμοστάτη χώρου που δίνει ασύρματα την εντολή σε έναν διακόπτη να ανοίγει ή να κλείνει. Θα πρέπει να δεις την πλακέτα του controller τι τύπος είναι για να βρεις σε ποια pins θα συνδέσεις διότι όπως είπαν και παραπάνω ο κάθε controller έχει και διαφορετική θέση.  

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ