Καλημέρα

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177013 από Γιάννης Μπάϊκας
Καλημέρα δημιουργήθηκε από Γιάννης Μπάϊκας
Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση μένω σε μία κατοικία η οποία είναι 150 τ.μ το δίκτυο της θέρμανσης πετρελαίου είναι αυτόνομο θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να βάλω σόμπα πέλλετ υδραυλική η αν υπάρχει κάποια αέρος πού να μπορεί να μου καλύψει το σπίτι ευχαριστώ πολύ 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177014 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Καλημέρα
Η υδραυλική μπαίνει "παράλληλα"  με του πετρελαίου.
Θέλεις υδραυλικό να σου την ενώσει με το υπάρχον δίκτυο  και να σου βάλει χειροκινητες βάνες on/off , ετσι ώστε όποτε θες να ανοίγεις τις σωληνώσεις του λέβητα που θέλεις να δουλέψεις.
Επίσης ηλεκτρολογο για τα γνωστα.
Σε περπτωση που επιλέξεις υδραυλική ,λογικά θα την βάλεις κοντα στου πετρελαίου, άρα στο υπόγειο,έτσι πρέπει να δεις που θα βάλεις τα πουριά των καυσαερίων.
Για  σόμπα πέλετ αέρος δεν γνωρίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 8 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #177015 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Καλημέρα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΣ!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΆΡΧΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟ ΛΕΒΗΤΑ ΣΟΥ Η ΤΗΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΣΟΥ ΣΟΜΠΑ.ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΝΟΜΙΖΩ(ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ).ΠΡΩΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΙ ΘΕΡΜΊΔΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ.ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΝΤΕΧΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ!!!ΑΕΡΟΘΕΡΜΗ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ """ΚΑΜΜΙΑ""(ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΠΑΠ@ΡΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!)ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ''Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΘΑ ΞΕΠΑΓΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ""
Last edit: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ