melinda idro υδραυλικη σομπα

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166978 από farmanic
melinda idro υδραυλικη σομπα δημιουργήθηκε από farmanic
Ξαφνικα σε καινουργια σομπα που εχει δουλεψει περιπου 40 ωρες ,σταματησε να δουλευει και δεν μπορει ο τεχνικος να βρει το γιατι.Κοιταξε μοτερ κοχλια,κοιταξε πλακετα και προγραμμα,αδειασαμε την δεξαμενη αλλα δεν πεταει την σωστη ποσοτητα πελλετ με συνεπεια τις περισσοτερες φορες να μην παιρνει μπροστα και αν τυχει και παρει σβηνει.Αν καποιος εχει καμια ιδεα τι να κανω ,παρακαλω δεκτη καθε βοηθεια
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by farmanic.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166981 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
ΑΛΛΑΞΕ ΠΕΛΛΕΤ.ηδη παιδευομαι 3 μερες με πελλετ πανω απο 10% ΥΓΡΑΣΙΑ και δεν το στελνει στο χωρο καυσης και κανει κενα ο κοχλιας.παρε ΜΙΚΡΟΚΟΚΚΟ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166982 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Παρόμοιο πρόβλημα με ξαδέλφη της Μελιντα, χθες.
Δείτε θέμα με Δουκεσα.
Δοκιμάστε πιο μικρόκκοκη παρτίδα πελλετ, όπως σας είπε ο Κώστας - για να αποκλείσουμε αυτή την περίπτωση.
Σε ποια περιοχή είστε;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166983 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Αλλά πάλι.... Τι τεχνικός ηλθε - και δεν σκέφτηκε να αυξήσει την τροφοδοσία;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166984 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
σωστη ερωτηση :) ελπιζω να την καθαρισε τουλαχιστον
αλλα 40 μερες ακομα στην εγγυηση εισαι ...αρα επιβαλλεται ο πωλητης να στο λυσει εκτος κι αν εχεις πειραξει κατι...
δεν ειπες ομως τι σφαλμα βγαζει στην οθονη ...αποτυχημενες εναυσεις δυστυχως εχουν οι συγκεκριμενες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166986 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα melinda idro υδραυλικη σομπα
Θα προσπαθησω να περιγραψω γρηγορα τι συμβαινει.Την σομπα την αγορασα περσι και την εβαλα στο πατρικο μου οπου και θελω να μετακομισω εχοντας υποσχεθει στην οικογενεια επιτελους ζεστη.Μενω αθηνα(αιγαλεω),αγορασα την σομπα απο την ravenna σε προσφορα και πλεον δεν ασχολειται κανεις εκει με την θερμανση.Εχουν κλεισει το τμημα.Την τοποθετησα και ρυθμισα περσι την ανοιξη χωρις να την λειτουργησω ιδιαιτερα γιατι επιασε ζεστη μετα,Φετος εκαψε περιπου 20 ωρες και ξαφνικα ενω ολα ηταν τελεια αρχισε να μην παιρνει μπροστα.Φωναξα τεχνικο,αδειασε την δεξαμενη,εβγαλε το μοτερ του κοχλια και τσεκαρε αν εχει χαλασει,κοιταξε ολα τα υπολοιπα και μου ειπε οτι ηταν ενταξει και εφερε μεχρι και καινουργιο εγκεφαλο μηπως ο παλιος δεν εδινε σωστα εντολες.Τωρα πειμενω να βρει ενα τεχνικο που εργαζεται στον Ξανθακο μηπως ερθει να την δει.Το μονο που βρισκω εγω διαφορετικο ειναι πως οταν την βαζω μπροστα ενω στην αρχη γραφει pellet feeding αλλαζει σε ignition μετα παλι pellet feeding και συνηθως δεν ριχνει επαρκη ποσοτητα πελλετ.Βεβαια και στην συνεχεια παλι δεν ριχνει πολυ οποτε καποια στιγμη γραφει no ignition.Δεν εχω γνωσεις για τεχνικα ζητηματα οποτε μονος μου δεν πειραζω κατι,προτιμω τεχνικο.Υπαρχουν φορες που μπορει να παρει μπροστα και να δουλεψει αλλα γινεται σπανια.Εχω απογοητευτει λιγο γιατι αλλιως τα περιμενα.Υπαρχει δηλαδη πιθανοτητα να αδειασω την δεξαμενη παλι ,να παω να παρω αλλο πελλετ και να λυθει το ζητημα.Να φταιει δηλαδη η ποιοτητα πελλετ?Πηρα και ενα σακι αυστριακο αλλα παλι τα ιδια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ