Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

• Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν #166432

• paco75
  • Το Άβαταρ του/της paco75
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Κάρμα: 0
Καλησπερα,εχω την Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis.
Αφου ελυσα τα προβληματα που μου παρουσιαζε μετα την εγκατασταση τις πρωτες μερες,
εχω μια απορια για την καταναλωση.Την ειχα στο προγραμμα 4 με σταθερη ζητουμενη θερμοκρασια στον θερμοστατη
21 βαθμους κελσιου.Πελλετ Α1.Μου εκαψε ενα τσουβαλι σε 14-15 ωρες.Τωρα την τελευταια εβδομαδα 2 τσουβαλακια δεν μου φτανουν την ημερα.Μπορει καποιος να μου πει πως να την χρησιμοποιησω οικονομικοτερα,αλλα να μην παγωσω κιολας.Το σπιτι ειναι 85 τετρ.και η απαιτηση ειναι 18700 θερμιδες(απ οτι μου ειπε ο υδραυλικος).
Καθε απαντηση χρησιμη.Ευχαριστω.
Τελευταία διόρθωση: 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν από paco75.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν #166436

• Pasxalis
  • Το Άβαταρ του/της Pasxalis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες13
Μήπως το θέμα σου τώρα μήπως είναι λόγο κρύου καιρού γτ παίζει μεγάλο ρόλο όλοι καίμε παραπάνω τώρα.

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν #166438

• paco75
  • Το Άβαταρ του/της paco75
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Μπορει να ειναι και αυτο,αλλα μου εκανε εντυπωση η διαφορα.Τωρα ενα τσουβαλακι μου παει 7 ωρες μεγιστο...

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 4 Ημέρες πριν #166439

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες351
    • Κάρμα: 16
Μην ξεχνάμε ο καιρός έχει κρυώσει και σίγουρα όλοι καίμε πολύ παραπάνω από ότι με θερμοκρασίες πάνω από το 0!!!!θέλει να φάει για να αποδώσει μιας και άλλη η θερμογόνος δύναμη του πέλλετ!!! Μην μας κακοφαινεται ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΈΛΑΙΟ Η ΑΕΡΙΟ!!

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166566

• iTaxi
  • Το Άβαταρ του/της iTaxi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Εγώ την έχω 3 χρόνια την συγκεκριμένη,την δουλέυω χωρίς θερμοστάτη δωματίου και τhn ανώτερη οικονομία που μπόρεσα να επιτύχω μετά από άπειρες δοκιμές και αλλάγη στο πρόγραμα είναι στις 8,5 ώρες ανά 15κ πέλλετ σε κανονικές χειμωνιάτικες συνθήκες +5c-15c,και μέση θερμοκρασία στο σπίτι 23c.

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166572

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
Όλα έχουν να κάνουν με τη σωστή μόνωση την σωστή εγκατάσταση τις εξωτερικές θερμοκρασίες το ποια θερμοκρασία χωρου ειναι ο καθένας ευχαριστημένος .ΦΥΣΙΚΑ ΣΩΣΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟΥΜΠΑ ΧΩΡΟΥ ΚΑΥΣΗΣ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ === ΑΠΟΔΟΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
Τελευταία διόρθωση: 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166573

• iTaxi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
To μοτέρ δεν το καθάρισα ποτέ ως τώρα,κανονικά θα έπρεπε;

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166575

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
Όλοι οι κατασκευαστές λένε οτι μια φορά το χρόνο να λύνεται και να καθαρίζεται.καλο ειναι να το κανείς διότι εκει ειναι η φτερωτή που περνά η καπνά και σκόνη καυσαέρια προς την καμινάδα και κανει επικαθησεις με αποτέλεσμα και το μοτερ να μην αποδίδει και να μην εχεις καλή καύση και η φτερωτή να ειναι λερωμένη.μην ξεχάσεις να ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΜΟΓΕΝΗΤΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΥΜΑΔΕΨΕ ΤΑ και φυσικα καθαρισμό με πινέλο τη φτερωτή και με συρματοβουρτσα το σαλίγκαρο και τα ρουφας με τη σκούπα και στο μοντάρισμα ΦΛΑΤΖΟΚΟΛΑ υψηλής θερμοκρασίας.καθαρισε επεισης και το σωληνάκι υποποιεσης διάφανο και εκει που μπαινει στο μοτερ καυσαερίων την οπή καθάρισε τη με ένα σύρμα και το ίδιο το σωληνάκι φυσιξε το .οταν το βγάλεις απο τη ΘΕΣΗ του αισθητηρα σημάδεψε τη

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166576

• iTaxi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Κατάλαβα ευχαριστώ για την απάντηση,θα το κάνω την άλλη εβδομάδα αφο΄τ έτσι κι αλλιώς πρέπει να την ανοίξω να αλλάξω το κουζινέτο του κοχλία που για 2η φορά έφυγε από την φωλιά και γεμιζει η σόμπα πίσω ροκανίδια.

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166579

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
Βρες εδω στα τεχνικά θέματα εχω ανεβάσει με φωτό πως καθαρίζουμε και λύνουμε το μοτερ ολη τη διαδικασία.αν χρειαστείς κάτι βοήθεια εδω ειμαι
The following user(s) said Thank You: iTaxi

Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν #166580

• ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • ΚΩΣΤΑΣ
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.239 δευτερόλεπτα