Πρόβλημα με υδραυλική σόμπα CLAM

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158200 από Manos64
Καλησπέρα,

Υπάρχει καθόλου εμπειρία με σόμπες CLAM? Έχω την NIAGARA η οποία ξαφνικά εμφάνισε πρόβλημα με τον πρεσσοστάτη αερίων και επειδή δεν έχω υποστήριξη από το κατάστημα ή τον αντιπρόσωπο πρέπει να βρώ μόνος μου λύση. Πως μπορώ να καταλάβω αν όντως έχει ο πρεσσοστάτης πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158205 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πρόβλημα με υδραυλική σόμπα CLAM
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=60066&Itemid=384

ριξε μια ματια στο παραπανω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158208 από Manos64
Απαντήθηκε από Manos64 στο θέμα Πρόβλημα με υδραυλική σόμπα CLAM
Ευχαριστώ, το διάβασα. Λοιπόν έχω ελέγξει σωληνάκια κλπ - κανένα πρόβλημα, γεφύρωσα και τα καλώδια αλλά συνεχίζει να το κάνει. Κατά τη διαδικασία ανάματος στο check up στα 20 δευτερόλεπτα βγάζει αλάρμ και δεν ανάβει. Να φοβάμαι για πλακέτα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158213 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καταρχην την εχεις καθαρη σομπα καμιναδα ταφ σπιραλ και τουμπο διαφραγματα χωρο καυσης?Ο κοχλιας κατεβαζει πελλετ δουλευει το μοτερ του?η αντισταση αναβει την βλεπεις αν κοκινιζει η τη μετρησες η μετρησες αν παει ρευμα σε αυτη?ο αρχικος χρονος ευναυσης σε λειτουργια χωρις να βγαλει αλλαρμ μηπως ειναι χαμηλα στα 2-5 λεπτα ενω πρεπει να ειναι 15-25 λεπτα το ελενξες?αφου εκανε γεφυρα το πρεσοστατη σε ποση ωρα ακριβως βγαζει αλλαρμ η δεν αναψε?δεν τη ξερω καθολου τη σομπα ουτε και καποιο μανιουαλ εχω θα βοηθουσε εαν εβαζες καποια φωτο το πανελ αν την ηξερε καποιος να σε βοηθησει.
Last edit: 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158218 από Manos64
Απαντήθηκε από Manos64 στο θέμα Πρόβλημα με υδραυλική σόμπα CLAM
Όλα είναι καθαρά. Αλλά δεν λειτουργεί καθόλου η σόμπα. Πριν καν ξεκινήσει έναυση κλπ, ξεκινάει ο ανεμιστήρας καυσαερίων, κάνει έναν έλεγχο και βγάζει σχεδόν αμέσως το αλάρμ. Δεν ανέφερα ότι λειτουργούσε κανονικά αλλά χάλασε το μοτέρ του κοχλία. Όταν το αντικατέστησε ο "τεχνίτης" του καταστήματος (στην πραγματικότητα αυτός που την καθαρίζει) παρουσίασε αυτό το σφάλμα. Το πάνελ δεν βγάζει καμμία πληροφορία. Όλες βγαίνουν στο τηλεκοντρόλ το οποίο γράφει ότι το πρόβλημα είναι ο πρεσσοστάτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158222 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Πρόβλημα με υδραυλική σόμπα CLAM
Φίλε ο Κώστας στην αρχή σε ρωτάει το βασικότερο από όλα...αν έχεις καθαρή σόμπα. Δηλαδή μέσα εσωτερικά κάθε πότε την καθαρίζεις;;;την καμινάδα την καθαρίζεις ή είναι βουλομένη;;;ο μάστορας σουυ καθάρισε στο ετήσιο σέρβις τον ανεμιστήρα καυσαερίων;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ