Προβλημα με κalor ilaria 22kw τα φωτα σας

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153516 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Προβλημα με κalor ilaria 22kw τα φωτα σας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΜΩΝΑ!!!!!!Φιλε τιτο 1.alarm fan fail που λες ειναι σταματημα βεντιλατερ καυσαεριων.σαν αλλαρμ σε παει να ελενχτει το μοτερ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ και γενικα η επικοινωνια του με την πλακετα.2.εαν δεν καταλαβει θερμοκρασια καυσαεριων δεν κανει μεταβαση στο επομενο βημα!!!!!!!!!(ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ) :woohoo: :woohoo: Ελεγξτε τον αισθητηρα θερμοκρασιας καυσαεριων.πιθανον να ειναι πανω στην σωληνα καυσαεριων η στο μοτερ του.εαν εχει βγει απο τη θεση του ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ.3.Ελεγξτε στο κρυφο μενου εαν ο χρονος που θα παρελθει για να μπει χωρις αλαρμ σε κανονικη λειτουργεια ειναι ενταξει π.χ.20 λεπτα.ALARM NO FIRE ειναι οτι κατα την διαρκεια λειτουργιας μπηκε σε σβυσιμο η δεν αναψε.που κατι απο τα παραπανω δεν εχει καταλαβει για να περασει στο επομενο βημα και φυσικα οτι η αντισταση σας ειναι οκ.κατι μου λεει οτι δεν διαβαζει ο αισθητηρας καυσαεριων η ο χρονος οχι ρυθμισμενος σωστα.κανε αυτα και τα ξαναλεμε.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΝΕΟΓΝΑ!!!!! ;) ;) ;) ;)

πολυ σωστες οι παρατηρησεις σου και ετσι λεω βα ξεκινησω !να σε ρωτησω κατι ο πωλητης -τεχνικος επιμενει να αλλαξω την εξατμιση -σπηραλ σωληνα και το αντικαταστησω με ινοχ σωληνα και να τρυπηςω σταπλαγια την γυψοςανιδα του τζακιου και να βαλω τους ινοχ σωληνες εκει ανταυτου εγω τωρα εχω ριξει το σπιραλ μεςα στην καμιναδα του τζακιου μεςα απο την εςτια αλλα εγω δεν νομιζω να παιζει ρολο εσυ τι λες ; αυτα τα αλαρμ παιζουν ρολο στην εξατμιση;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153517 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Για να το λεει ο τεχνικος πιθανον να το γνωριζει η να του εχει ξανατυχει.δεν μπορω να σου το πω εγω αυτο!!!!!οσο αφορα το alarm fun fail ειναι αυτα που σου εγραψα πιο πανω.πριν αλλαξεις οτιδηποτε κανε αυτα που σου λεμε για να μην μπεις σε μπελαδες!!!!!εχει βηματα που δουλευει το καθε μηχανημα και σειρα!!!!!συνηθως στο 90% για να αλλαξει βημα ελενχονται απο τον αισθητηρα θερμοκρασιας καυσαεριων και χρονους.αν αυτος δεν διαβασει μπαινει σε διαδικασια σβυσηματος και φυσικα αλλαρμ.αυτα ομως θα πρεπει να τα γνωριζει ο τεχνικος-πωλητης και οχι να ψαχνεται ο κοσμος διοτι φιλε μου ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!τα λεμε παλι κανε αυτα.βαλε και μια φωτο το κοντρολερ αν εχει καποιος το μενου να σε βοηθησει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153519 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Προβλημα με κalor ilaria 22kw τα φωτα σας

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Για να το λεει ο τεχνικος πιθανον να το γνωριζει η να του εχει ξανατυχει.δεν μπορω να σου το πω εγω αυτο!!!!!οσο αφορα το alarm fun fail ειναι αυτα που σου εγραψα πιο πανω.πριν αλλαξεις οτιδηποτε κανε αυτα που σου λεμε για να μην μπεις σε μπελαδες!!!!!εχει βηματα που δουλευει το καθε μηχανημα και σειρα!!!!!συνηθως στο 90% για να αλλαξει βημα ελενχονται απο τον αισθητηρα θερμοκρασιας καυσαεριων και χρονους.αν αυτος δεν διαβασει μπαινει σε διαδικασια σβυσηματος και φυσικα αλλαρμ.αυτα ομως θα πρεπει να τα γνωριζει ο τεχνικος-πωλητης και οχι να ψαχνεται ο κοσμος διοτι φιλε μου ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!τα λεμε παλι κανε αυτα.βαλε και μια φωτο το κοντρολερ αν εχει καποιος το μενου να σε βοηθησει

ευχαριστω πολυ κωστα θα ενημερωσω αφου αλλαξω σωληνες και εχω παλι θεματα ευχαριστω για τον χρονο σας;πιο ειναι το κοντρολερ που θες φωτο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153520 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Την οθονη με τα πληκτρα εννοω μηπως καποιος γνωριζει να σε βοηθησει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153528 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
επάνω στο καντράν έχει 3 ή 4 κουμπιά ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153531 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Προβλημα με κalor ilaria 22kw τα φωτα σας

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: επάνω στο καντράν έχει 3 ή 4 κουμπιά ??

εχει 2 πο ρυθμιζεις τη θερμοκραςια του τονερο 2 που ρυθμιζεις τη θερμοκρασια της φωτιας ενα που γραφει set και ενα το on/off ΣΥΝΟΛΟ 6

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ