Καταναλωσεις απο υδραυλικες σομπες πελλετ

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156215 από Fokion
Ασε το νουμερο αυτο καθαυτο.
σ αυτο που δειχνει νιωθεις ανετα??? εκει αστο.. ας λεει και 25( που λεει ο λογος)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156218 από Tito

Fokion έγραψε: Ασε το νουμερο αυτο καθαυτο.
σ αυτο που δειχνει νιωθεις ανετα??? εκει αστο.. ας λεει και 25( που λεει ο λογος)

εε;; περιμενε γιατι σε χανω τι σχεση εχει η θερμοκρασια που νιωθω εγω ανετα ;;εγω λεω για την καταναλωση οτι ειναι καπως υπερβολικη ! Δεν εχω καταλαβει εκει που ρυθμιζω την θερμοκρασια χωρου στη σομπα παιζει καπιο ρολο στη καταναλωσηκαθως αν δεν ανοιγω τον αερα που φυσαει ζεστο αερα στο χωρο τοτε δεν κοβει ταχυτητες και ας την εχω και ρυθμισμενη στους 20 βαθμους παραμονο αν εχω ενεργοποιημενο το μουερ που φυσαει χεστο αερα τοτε μονο εντοπιζει οτι εχει πιασει τη θερμοκρασια χωρου κατεβαζει εγω παιζω μονο με το νερο στους βαθμους καθως τον αερα δεν τον ανοιγω εκτος αν κανω μαλκιατοσο καιρο και πρεπει να τον ανοιγω;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156230 από Fokion
η βασική αρχη καθε θερμαντικου μεσου, ειναι να πιασει τη θερμικρασια δωματιου που ζητας....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156243 από Tito

Fokion έγραψε: η βασική αρχη καθε θερμαντικου μεσου, ειναι να πιασει τη θερμικρασια δωματιου που ζητας....

Fokion αυμφωνω με αυτα που λες παρολο που για να εχω την θερμοκρασια που ζηταω ισως και να ξεφυγω απο τα δυο τσουβαλια στα δυομιση αλλα κατι επι του θεματος εχει να μου προτεινεις καθως μου εχει κακοφανει πολυ η καταναλωση τη βρισκω καπως τσιμπημενη τι λες και εσυ ;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156246 από nikolas
Η σόμπα σου είναι 24 kw και μην ξεχνάς ότι η λιγότερη τροφοδοσία είναι σχεδόν το μισό μετά δεν αποδίδει καθόλου
πολύ φοβάμαι ότι ζεσταίνεις τον ουρανό και όχι το σπίτι. Τι θερμοκρασία στα καυσαέρια έχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156255 από aaaffers
Με ravelli hrv 160 θερμαίνω δυόροφη μεζονέτα στο Γέρακα Αττικής 115 τ.μ. και 120 λίτρα θερμοσίφωνα . Την Κυριακή μέτρησα την κατανάλωση μετά απο 11 ώρες λειτουργία ,τις εννέα απο αυτές η σόμπα δούλευε ρελαντί κρατώντας τα νερά στους 55-58 και για δυο ώρες την τσίμπησα στους 64 για να κάνουμε μπάνιο 3 ατομα, μου έκαψε περίπου 19 κιλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maragos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ