Τριόδη βάνα ανάμιξης για σόμπα πέλλετ (Idropoint)

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151933 από slygizos
Καλησπέρα. Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα στο σημείο που αναφέρεις. Έχει μόνο στάχτη. Τους μοχλούς τους κουνάω άνετα. Οι δυο γυάλαδες που βλέπω ειναι μέσα στον θάλαμο καύσης. Φαίνονται στη φωτό με δυο κυκλακια. Δεν ειναι και τόσο καλή αλλα φαίνεται. Προσπαθούσα να βάλω τα κυκλακια σε PowerPoint.


Sent from my iPad using Tapatalk
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151953 από dimitris11
Αυτες τις γυαλαδες εβλεπα και εγω. Τωρα δεν τις βλεπω(αφου πρωτα τις καθαρισα με φλογιστρο). Τωρα πιανω λαμαρινα.
Οταν πηραν φωτια τα μπουρια μεσα στο σπιτι την ανοιξα απο κατω να δω τι γινετε.


Και τωρα.

Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151955 από slygizos
Α οκ. Κατάλαβα. Πάντως εγώ απο κάτω στο χώρο του βεντιλατερ βλέπω μόνο στάχτη. Εςυ έχεις άλλη σόμπα βλέπω. Όχι την idropoint. Να σε ρωτήσω. Η τριοδη σε τι θερμοκρασία ειναι ρυθμισμενη; Στους 45;


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151957 από dimitris11
Εβαλα των 60 βαθμων,αν και νομιζω οτι και των 55 θα εκανε δουλεια.
Σημασια δεν εχει η μαρκα της σομπας ,αλλα οτι τα καυσαερια υγροποιουνται κατω απο τους 50 βαθμους. Αυτο ειναι φυσικος νομος και ισχυει για ολα τα ειδη θερμανσης.
Σκεψου ποση ωρα θελει να ανεβασει θερμοκρασια το νερο στις επιστροφες στους 50 βαθμους απο την ωρα που θα ξεκινησει η σομπα.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151959 από slygizos
Σωστά. Εγώ έχω το πρόβλημα ότι δουλεύω τη σόμπα στους 60 βαθμούς. Τα νερά επιστρέφουν με περίπου 43 βαθμούς. Άρα και 45αρα να βάλω ουσιαστικά δεν θα ανοίγει ποτέ Φουλ η επιστροφή των νερών και μπορεί κάποια σώματα να υπολειτουργούν. Αυτός ειναι ο προβληματισμός μου. ΕΣΥ τα νερα που τα έχεις;


Sent from my iPad using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151960 από dimitris11
Εγώ έβαλα εναν αισθητήρα στις επιστροφές και τον έχω στους 50 βαθμούς. Αν προσέξεις την τελευταία φώτο,το εξόγκωμα πριν την τριοδη. Έβαλα τον αισθητήρα και τον τύλιξα με μονωτικό υλικό.

Το νερό της σόμπα μετά την τριοδη κατω απο 62 βαθμους δεν πεφτει.Το προβλημα με την τριοδη ειναι οτι αργει να ανοιξη πληρως. Στη δικια μου περιπτωση πρεπει να παει 70 βαθμους το νερο επιστροφης.Ετσι μπορει να μην στελνει σε ολα τα σωματα νερο.
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ