Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145262 από kosi
δοκίμασα πρόσφατα ένα ups 1600watt έλεγε επάνω,δοκιμη 1.εκίνησε την σόμπα μέχρι που άναψε τα pellet μετά έπεσε,δοκιμη 2.εκεί που δούλευε έριξα το ρεύμα, δεν μπόρεσε να την κράτηση αναμένει,δεν πρόσεξα αν ήταν inberder η ημιτόνου πάντως ζημια δεν έπαθε η sombula μου,το ups ήταν από φίλου που είχε τσάκι λέβητα το είχε για τον κυκλοφορητή k η μπαταρίες ήταν αλλαγμένες τον απρίλιο,η σόμπα μου είναι 9."αεροθερμι" αλλα θέλω να αλλάξω σε υδραυλική,ok θέλει λίγο ψάξιμο το θέμα ups ευχάριστο για το ενδιαφέρον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145276 από obelix

fritakos έγραψε:

kosi έγραψε: χαιρετώ και εγώ την παρέα, να ρωτήσω και εγώ kαti για τα ups ποσα watt πρέπει να είναι για να κράτηση την σόμπα αναμένει μέχρι να σβήσει εφόσον την κλείσουμε σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.


Θα πρέπει να δεις απο το manual ποσα watt καταναλώνει η σόμπα και να αποφασίσεις τi ups να πάρεις.
Αυτό πού πρέπει ΟΠΣΩΔΗΠΟΤΕ να κοιτάξεις, το ups να είναι ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιατί αλλίως θα κάψεις τα μοτέρ. Αυτά που πουλάνε για τα pc δεν κάνουν για μοτέρ. Επίσης το ups θα πρέπει να μπορεί να δώσει τουλαχιστον 3Χ τα watt των μοτέρ αλλιώς θα έχεις θέμα κατα την εκκίνηση.
Οπως καταλαβαίνεις αυτό αυξάνει το κόστος σημαντικά.

για εξηγησε το λιγο πιο απλα για ασχετους με τα ηλεκτρονικα.
εγω εχω βαλει ενα ups απο το πλαισιο φθηνο και δεν εχω θεμα,μαλιστα κοπηκε και μια φορα το ρευμα,περιμενα και κανα 10λεπτο μηπως ερθει και μετα την εκλεισα κανονικα χωρις προβλημα,παιρνει κανα μισαωρο να κλεισει.
το μοτερ γιατι να καει αφου δεν εχει σχεση με το ρευμα απευθειας,στη πλακετα παει και μετα μοιραζεται και το ups εχει προστασια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145310 από kosi

obelix έγραψε:

fritakos έγραψε:

kosi έγραψε: χαιρετώ και εγώ την παρέα, να ρωτήσω και εγώ kαti για τα ups ποσα watt πρέπει να είναι για να κράτηση την σόμπα αναμένει μέχρι να σβήσει εφόσον την κλείσουμε σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.


Θα πρέπει να δεις απο το manual ποσα watt καταναλώνει η σόμπα και να αποφασίσεις τi ups να πάρεις.
Αυτό πού πρέπει ΟΠΣΩΔΗΠΟΤΕ να κοιτάξεις, το ups να είναι ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιατί αλλίως θα κάψεις τα μοτέρ. Αυτά που πουλάνε για τα pc δεν κάνουν για μοτέρ. Επίσης το ups θα πρέπει να μπορεί να δώσει τουλαχιστον 3Χ τα watt των μοτέρ αλλιώς θα έχεις θέμα κατα την εκκίνηση.
Οπως καταλαβαίνεις αυτό αυξάνει το κόστος σημαντικά.

για εξηγησε το λιγο πιο απλα για ασχετους με τα ηλεκτρονικα.
εγω εχω βαλει ενα ups απο το πλαισιο φθηνο και δεν εχω θεμα,μαλιστα κοπηκε και μια φορα το ρευμα,περιμενα και κανα 10λεπτο μηπως ερθει και μετα την εκλεισα κανονικα χωρις προβλημα,παιρνει κανα μισαωρο να κλεισει.
το μοτερ γιατι να καει αφου δεν εχει σχεση με το ρευμα απευθειας,στη πλακετα παει και μετα μοιραζεται και το ups εχει προστασια.

oberlix πιο ups εξής k ποσα watt είναι,γιατί άρχισα να μπερδεύομαι λίγο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145317 από obelix
www.plaisio.gr/periferiaka-othones/trofo...nteractive-EA265.htm

Να διευκρινυσω πως εχω αεροθερμη και οχι υδραυλικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145318 από sdancer75
Εγω έχω το back-ups RS 500VA της APC. H σόμπα μου απαιτεί 300W οπότε ειναι οριακά χωρίς προβλήματα όμως

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145320 από kosi
ευχάριστο παιδιά σιγά σιγά νομίζω να βγαίνει νόημα,αυτό που δοκίμασα μάλλον είχε πεσμένες μπαταρίες ο φίλος που μου το έδωσε το ups για δοκιμη άλλαξε από υδραυλικό τσάκι σε λέβητα pellet k το είχε μάλλον καιρό εκτος μπρίζας,k με τεχνικό που μίλησα μου είπε θέλω ups στα 600 w.τώρα που σκέφτομαι να αλλάξω σε υδραυλική σόμπα θα κοιτάξω το ups να είναι 1000w φυσικά θα το ψάξω πιο πολλή.θέλω να πάρο την ravelli 100 η 120 και η δυο με καλύπτουν σε τετραγωνικά,καμια γνώμη παιδιά εσείς που έχετε υδραυλικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ