Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144408 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα σε διαμέρισμα
Παιδια, υπαρχει και το κουμπι "απαντηση"....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144426 από sdancer75
Κοιτά 4 ώρες δεν θα ειναι σίγουρα . Μια μέρα γεμάτη θέλει απο νωρίς πρωί μέχρι αργά το απόγευμα. Αλλα και 350 ειναι πολλά. Το μέγιστο που μου ζήτησαν ήταν 230 ευρω που μετά απο πίεση το έκανε 180. Τελικά απο άλλη προσφορά το έκανα 150 ευρω παρόλο που στο τέλος ζήτησε αλλα 30 επιπλέον τα οποία και δεν έδωσα αφου επέμενα στην αρχική συμφωνία .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144443 από slygizos
Ευχαριστω. Θα κανω μια προσπαθεια να ριξω την τιμη μεχρι να ερθει την Δευτερα. Το παρακανουνε και αυτοι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144493 από sdancer75
Οκ τραβα καμία φωτογραφία της εγκατάστασης για να δούμε τη δουλειά που σου έκανε καθώς και το τελικό αποτέλεσμα. Τελικά ποια σόμπα πήρες ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144603 από slygizos

sdancer75 έγραψε: Οκ τραβα καμία φωτογραφία της εγκατάστασης για να δούμε τη δουλειά που σου έκανε καθώς και το τελικό αποτέλεσμα. Τελικά ποια σόμπα πήρες ;

Καλησπερα. Την edilkamin idropoint 11.3. Μετρησα τις θερμιδες των σωματων akan συμφωνα με τις φετες, το υψος και τις στηλες σε ενα καταλογο που ειδα στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι και παραπανω. Ουτως η αλλως θα απομονωσω ενα σωμα λογω τις σομπας. Ο εμπορος ηταν λιγο επιφυλακτικος και μου ελεγε για 14 kw αλλα πιστευω οτι ηταν ανουσιο. Θα καταναλωνε παραπανω σε σπιτι 75 τμ. Αυριο γινεται η εγκατασταση. Ελπιζω ολα να πανε καλα. Εχω αλλη μια ερωτηση. Την καπνοδοχο μπορουμε να τη βγαλουμε στο μπαλκονι σε υψος 1.70 μετρα μετρωντας απο την εξοδο στον τοιχο χαμηλα εκει που θα γινει η τρυπα και στο τελος θα μπει φιλτρο νερου. Με ανησυχει γιατι μου ειπαν minimum 2 μετρα. Αλλα δεν μπορει να παει πιο πανω καθως εκει υπαρχει η εξωτερικη μοναδα του κλιματιστικου. Και δυστυχως σε αλλο σημειο του σπιτιου δεν μπορει να μπει. Εχετε καποια εμπειρια σε αυτο; Νερο για το δικτυο θα παρω απο το κολλεκτερ οπως μου ειπανε.
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #144623 από nikolas
Όταν αγοράζουμε σόμπα πελλετ, το πρώτο που κοιτάζουμε είναι πόσα κιλά πελλετ παίρνει ο κάδος και πόσο εύκολα καθαρίζει και μετά όλα τα άλλα. Εσύ διάλεξες το αντίθετο.
Είσαι διατιθέμενος όταν κάνει κρύο κάθε 4-5 ώρες να κουβαλάς πέλλετ με 14-2= 12 κιλά που παίρνει?
Στο forum αναφέρεται πολλές φορές και μάλιστα από αυτούς που έχουν εμπειρία.
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by nikolas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ