Πρόβλημα με RAVELLI HR100 (Alarm 09-fault S. H20)

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144059 από xxxx8080
Έχω τη συγκεκριμένη σόμπα εδώ και κανένα τρίμηνο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μόνο που μου βγάζει το μήνυμα 09-fault S. H20 και μετά σβήνει.Την καθαρίζω, την ξανα-ανάβω και μετά είτε από καμιά ώρα είτε μετά από καμιά μέρα μου το ξαναβγάζει και σβήνει. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144061 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Πρόβλημα με RAVELLI HR100 (Alarm 09-fault S. H20)
Απο εκει που την αγορασες δεν σου εχουν δωσει manual το οποιο θα γράφει τι μπορει να σημαίνει το σφαλμα 09-fault S. H20 ? :whistle:


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144067 από γιαννης-δραμα
Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα το μανουαλ λεει οτι κατι γινετε με το rds.




Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: Installato...2_EN.pdf
Μέγεθος αρχείου:2,244 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144073 από xxxx8080
Απαντήθηκε από xxxx8080 στο θέμα Πρόβλημα με RAVELLI HR100 (Alarm 09-fault S. H20)
Το δικό μου manual στον κωδικό 09 αναφέρει AIR MASS SENSOR BROKEN (ΒΛΑΒΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΜΑΖΑΣ ΑΕΡΑ) ενώ στη σόμπα δεν μου αναφέρει αυτό αλλά μόνο 09-Fault S. H20

Απενεργοποιήσαμε το RDS αλλά τα πέλλετ έπεφταν σαν τρελά, γέμιζε το ποτηράκι και δεν δούλευε σωστά η σόμπα.Το ενεργοποιήσαμε πάλι, την ανάψαμε και μέχρι στιγμής δεν έβγαλε alarm.

Γιάννη από Δράμα, στους κωδικούς που μου έστειλες, ποιό είναι το debimeter?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144091 από γιαννης-δραμα

xxxx8080 έγραψε: Το δικό μου manual στον κωδικό 09 αναφέρει AIR MASS SENSOR BROKEN (ΒΛΑΒΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΜΑΖΑΣ ΑΕΡΑ) ενώ στη σόμπα δεν μου αναφέρει αυτό αλλά μόνο 09-Fault S. H20

Απενεργοποιήσαμε το RDS αλλά τα πέλλετ έπεφταν σαν τρελά, γέμιζε το ποτηράκι και δεν δούλευε σωστά η σόμπα.Το ενεργοποιήσαμε πάλι, την ανάψαμε και μέχρι στιγμής δεν έβγαλε alarm.

Γιάννη από Δράμα, στους κωδικούς που μου έστειλες, ποιό είναι το debimeter?


Αισθητήρας μάζας αέρα και debimeter είναι το ίδιο πράγμα.
Τι σχέση έχει το ποσο Πελλετ πέφτει με το rds?Το rds αυξομειώνει τον αέρα ανάλογα με το ποσο πρεπει για να είναι σωστη η καυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144093 από ΠέτροςΤ
Ειχα το ιδιο προβλημα, επικοινωνησα με τον αντιπροσωπο και μου εστειλε καινουριο αισθητηρα δωρεαν.Μια φορα το εκανε αλλα το αλλαξα για σιγουρια,δεν ειναι δυσκολο.Οσο για το rds 3 χρονια που εχω την HRV 160 ειναι απενεργοποιημενο και δουλευει ρολοι η σομπα.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ