Ερωτηση για καμιναδα.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148847 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.
τον λειτουργο με τον θερμοστατη του λεβητα που πανω κατω είναι το ιδιο,απλως πρεπει να τον εχω 2-3 βαθμούς πανω για να εχω την θερμοκρασια που θελω στον υπολιπο χωρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148858 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

niro11 έγραψε: τον λειτουργο με τον θερμοστατη του λεβητα που πανω κατω είναι το ιδιο,απλως πρεπει να τον εχω 2-3 βαθμούς πανω για να εχω την θερμοκρασια που θελω στον υπολιπο χωρο.



ΟΚ. Επειδή μοιράζεται ουσιαστικά το ίδιο πρόβλημα σε δύο θέματα χαθήκαμε λίγο.

Αφού έχεις air flow και εφόσον έχεις μεγάλο ελκυσμό, κατέβασε σιγά σιγά τη ρύθμιση του αέρα ισχύος, χωρίς να αλλάζεις το πέλλετ ή οτιδήποτε άλλο και παρακολούθησε παράλληλα τις μεταβολές (αν έχεις) στη θερμοκρασία του νερού.
Επίσης, εναλλακτικά δοκίμασε να ανεβάσεις το θερμοστάτη του λέβητα κατά 1 ή 2 βαθμούς με σταθερές όμως τις άλλες παραμέτρους, έτσι ώστε να δεις ανάλογα τη συμπεριφορά της σόμπας ως προς τη θερμοκρασία του νερού στο λέβητα.

Και σε μένα ο κυκλοφορητής ανοίγει στους 48, και ο λέβητας ζεσταίνει συνολικά 100 τ,μ. και μπόιλερ 80 λιτ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148861 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.
Προς τον niro11.Μην αναπτύσεις τους ίδιους προβλήματισμούς σε 2 διαφορετικά θέματα,είναι δύσκολο για τους άλλους να σε παρακολουθήσουν

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148865 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

giokaspart έγραψε:

niro11 έγραψε: τον λειτουργο με τον θερμοστατη του λεβητα που πανω κατω είναι το ιδιο,απλως πρεπει να τον εχω 2-3 βαθμούς πανω για να εχω την θερμοκρασια που θελω στον υπολιπο χωρο.



ΟΚ. Επειδή μοιράζεται ουσιαστικά το ίδιο πρόβλημα σε δύο θέματα χαθήκαμε λίγο.

Αφού έχεις air flow και εφόσον έχεις μεγάλο ελκυσμό, κατέβασε σιγά σιγά τη ρύθμιση του αέρα ισχύος, χωρίς να αλλάζεις το πέλλετ ή οτιδήποτε άλλο και παρακολούθησε παράλληλα τις μεταβολές (αν έχεις) στη θερμοκρασία του νερού.
Επίσης, εναλλακτικά δοκίμασε να ανεβάσεις το θερμοστάτη του λέβητα κατά 1 ή 2 βαθμούς με σταθερές όμως τις άλλες παραμέτρους, έτσι ώστε να δεις ανάλογα τη συμπεριφορά της σόμπας ως προς τη θερμοκρασία του νερού στο λέβητα.

Και σε μένα ο κυκλοφορητής ανοίγει στους 48, και ο λέβητας ζεσταίνει συνολικά 100 τ,μ. και μπόιλερ 80 λιτ.

αυτό το εχω κανει ειδη και περιμενω να δω τι θα γινει,οκ θα γραφω στο άλλο ποστ μονο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148866 από niro11
Απαντήθηκε από niro11 στο θέμα Ερωτηση για καμιναδα.

theoilia έγραψε: Προς τον niro11.Μην αναπτύσεις τους ίδιους προβλήματισμούς σε 2 διαφορετικά θέματα,είναι δύσκολο για τους άλλους να σε παρακολουθήσουν

οκ σορρυ αλλα δεν επερνα απαντιση και γι'αυτο εγραφα και στα 2,σοορυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ