Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109637 από ionass
Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις δημιουργήθηκε από ionass
Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του παραπάνω συστήματος θέρμανσης,ο χώρος που θερμαίνω είναι 115 τετραγωνικά με 2,80 μέτρα ύψος.Μόνωση μέτρια και κουφώματα με διπλά τζάμια.Αρχική εντύπωση οταν την παρέλαβα πολύ στιβαρή κατασκευή μέτρια και πρόχειρη ηλεκτρονική διάταξη εσωτερικά,με ενα ελαφρυντικό οτι την πήρα πέρσι Σεπτεμβριο που γινόταν πανικός στο εργοστάσιο(πήγα την πήρα απο εκει ειμαι Μηχανολόγος Μηχανικός και πήγα και για ενα μίνι σεμινάριο.Ολο τον περσινό χειμώνα με ρύθμιση θερμοστάτη στους 22 βαθμούς έιχα μια κατανάλωση 3200κιλών Pellet με αρκετούς πειραματισμούς σε καυσιμό(bioenergy progettopellet Schweighofer βουλγάρικο) και σε ρυθμίσεις.Γενικά ειναι value for money προιον απλά λόγω που όπως είπα και είδα όλοι τελευταία στιγμή (οπως κι εγώ) φροντίζουμε να την πάρουμε,γίνεται ενας πανικός στο εργοστάσιο για να τις παραδώσουν,με αρκετές προχειρότητες πολλές φορές πχ του κουμπάρου μου THALIA PLUS δεν ειχαν κάνει σύνδεση πλακέτας.Εάν κάποιος απο το forum θέλει να ρωτήσει κάτι η να μοιραστούμε τις ρυθμίσεις που εχουμε κάνει και να κερδίσουμε όλοι κάτι παραπάνω είμαι στη διάθεση σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109662 από mikaelo
Απαντήθηκε από mikaelo στο θέμα Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις
Καλημερα.Δεν μας ειπες σε ποια περιοχη ειναι το σπιτι και ωρες καταναλωσεις..
Γενικα τι λεει η συγκεκριμενη μα τα διαφορα πελλετ?
Τα καιει ολα απροβληματιστα η' θελει καλης ποιοτητας?
Απο θορυβο πως παει?
Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109672 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις
Το μίνι σεμινάριο είχε βοηθήσει ?
Χειρίζεσαι όλο το μενού της συσκευής με ευκολία ?
Προβλήματα στο άναμμα υπήρξαν ποτέ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109696 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις

ionass έγραψε: Καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος του παραπάνω συστήματος θέρμανσης,ο χώρος που θερμαίνω είναι 115 τετραγωνικά με 2,80 μέτρα ύψος.Μόνωση μέτρια και κουφώματα με διπλά τζάμια.Αρχική εντύπωση οταν την παρέλαβα πολύ στιβαρή κατασκευή μέτρια και πρόχειρη ηλεκτρονική διάταξη εσωτερικά,με ενα ελαφρυντικό οτι την πήρα πέρσι Σεπτεμβριο που γινόταν πανικός στο εργοστάσιο(πήγα την πήρα απο εκει ειμαι Μηχανολόγος Μηχανικός και πήγα και για ενα μίνι σεμινάριο.Ολο τον περσινό χειμώνα με ρύθμιση θερμοστάτη στους 22 βαθμούς έιχα μια κατανάλωση 3200κιλών Pellet με αρκετούς πειραματισμούς σε καυσιμό(bioenergy progettopellet Schweighofer βουλγάρικο) και σε ρυθμίσεις.Γενικά ειναι value for money προιον απλά λόγω που όπως είπα και είδα όλοι τελευταία στιγμή (οπως κι εγώ) φροντίζουμε να την πάρουμε,γίνεται ενας πανικός στο εργοστάσιο για να τις παραδώσουν,με αρκετές προχειρότητες πολλές φορές πχ του κουμπάρου μου THALIA PLUS δεν ειχαν κάνει σύνδεση πλακέτας.Εάν κάποιος απο το forum θέλει να ρωτήσει κάτι η να μοιραστούμε τις ρυθμίσεις που εχουμε κάνει και να κερδίσουμε όλοι κάτι παραπάνω είμαι στη διάθεση σας.


Καλησπερα ειχαμε ενα πολυ καλο θεμα περσυ το χειμωνα ολοι οι χρηστες με THALIA που το βασικο οι λειτουργιες ειναι πανω κατω ιδιες και με την δικη σου. αν θελεις προσθεσεις τις εμπειριες σου και εκει
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=384&limitstart=0

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109732 από ionass
Απαντήθηκε από ionass στο θέμα Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις
Καλησπέρα ,απαντώντας στις ερωτήσεις σας αρχικά μένω στη Δράμα για τον περσινό ελαφρύ χειμώνα και με τον θερμοστατη σε σταθερή θερμοκρασια 22 εώς 23 τον άνοιξα 21 Οκτωβρίου και τον εκλεισα 12 Απριλίου είχα τις καταναλωσεις που ανέφερα.απο θόρυβο κυριολεκτικά αθόρυβη σαν να μην υπάρχει και την έχω στο σαλόνι .Το σεμινάριο βοήθησε γιατι το λογισμικό ειναι δικό τους βελτίωση ιταλικού λογισμικου όπως μου είπαν,ειναι ελεύθερο με πλήρη παραμετροποιηση.εκαψα διαφορετικά πελλετ για δοκιμή αλλα με κλινκερ αλλα χωρις αλλα σε γενικές γραμμές ότι δοκίμασα τα εκαψα πάντα με ρυθμίσεις τροφοδοσίας και αέρα .Το μενου δεν ειναι ίδιο με τις Τhalia καθώς σε αυτή που πήρε ο δικός μου ειναι με ενδείξεις ποσοστού % (μας είπαν ότι το μενου στις Thalia ειναι καλύτερο απλα δεν ειναι τόσο αναλυτικό.για ότι άλλες ερωτήσεις είμαι διαθέσιμος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119674 από Paraoros
Απαντήθηκε από Paraoros στο θέμα Ioli 24kW: χρήση και εντυπώσεις
Καλησπέρα και από έμενα
Κάτοχος και εγώ μιας Ιόλη 21 kw θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις πρόβλημα με το τζαμί της σόμπας . έμενα μου μαυρίζει στις 3 πρώτες ώρες χρήσης φαντάζομαι κάποια ρύθμιση έχω λάθος αν μπορείς να βοηθήσεις … ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ