Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118044 από avlissi
Απαντήθηκε από avlissi στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Αρα τα νερα τα εχεις στο 66 μεγιστο.
Την λειτουργια την εχεις στο αυτοματο, δηλαδη στην αρχη δουλευει σε ψηλη σκαλα μεχρι να ζεστανει τα νερα και οσο πλησιαζοθν την ζητουμενη θερμοκρασια κατεβαζει σκαλα.
(δηλαδη αυξομειωνει την ενταση αναλογα με την αποκλιση της ζητουμενης θερμοκρασιας απο την πραγματικη).

Επισης σε μερικες σομπες οταν ο θερμοστατης χωρου δωσει εντολη οτι το σπιτι εφτασε στην επιθυμητη θερμοκρασια δουλευουν σε συντηρηση και ριχνουν και την θερμοκρασια των νερων μεχρι να ξαναζητησει το σπιτι.
Ολα τα παραπανω σε αυτοματη λειτουργια.

**Μπορει να γινομαι κουραστικος επαναλαμβανοντας τα ιδια αλλα δεν θελω να καταλαβω κατι λαθος.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by avlissi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118048 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Ναι έχει και τον θερμότατη χώρου τον οποίο πχ βάζω στα 20 .Ξεκινώντας από τα 17 δουλεύει στο φουλ αρχικά μέχρι τα 19 όπου σταδιακά μειώνει ένταση και από τα 19 μέχρι τα 21 δουλεύει στην χαμηλότερη.Μόλις πιάσει 21 για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα κλείνει τελείως και ξαναπαίρνει μπρος οταν η θερμοκρασια χώρου πάει στο 17

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118221 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

iguana έγραψε: Ναι έχει και τον θερμότατη χώρου τον οποίο πχ βάζω στα 20 .Ξεκινώντας από τα 17 δουλεύει στο φουλ αρχικά μέχρι τα 19 όπου σταδιακά μειώνει ένταση και από τα 19 μέχρι τα 21 δουλεύει στην χαμηλότερη.Μόλις πιάσει 21 για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα κλείνει τελείως και ξαναπαίρνει μπρος οταν η θερμοκρασια χώρου πάει στο 17

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

εσύ την ρύθμισες έτσι? ξεκινάει στους 17, εσύ την λες θέλω 20 και αυτή σταματάει στους 21!? πόσα πελλετ θέλεις σε 24 ώρες ???

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118383 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
17 εννοώ έχει θερμοκρασία εκείνη την στιγμή το δωμάτιο και το θερμόμετρο της σόμπας.Επομένως αν του βάλω ότι θελω 20 βαθμούς δουλεύει στο φουλ από 17 ως 19 και από 19 ως 21 δουλεύει στην χαμηλότερη .Μόλις πιάσει 21 σβήνει τελείως.Το +1 από την θερμοκρασία που το ορίζω ήταν στις αρχικές ρυθμίσεις του κατασκευαστή μπορώ να το αλλάξω αλλά δεν με ενοχλεί αφού έτσι μένει και περισσότερη ώρα σβηστη αφού κάνει περισσότερη ώρα να πέσει πέσει η θερμοκρασια.στην χαμηλότερη σκάλα καίει σύμφωνα με τον κατασκευαστή 1 κιλό την ώρα.Στην πράξη μια κανονική μερα καίω 1 τσουβάλι ενώ στα πολύ κρυα 1,5 με 2 τσουβάλια.θερμοκρασία στο σπίτι 18,5 με 20.

Στάλθηκε από το GT-I9070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119303 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Re:Απ: Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

avlissi έγραψε:
Επισης σε μερικες σομπες οταν ο θερμοστατης χωρου δωσει εντολη οτι το σπιτι εφτασε στην επιθυμητη θερμοκρασια δουλευουν σε συντηρηση και ριχνουν και την θερμοκρασια των νερων μεχρι να ξαναζητησει το σπιτι.
Ολα τα παραπανω σε αυτοματη λειτουργια.

"avlissi" η micronova το κάνει αυτό ?? εγώ βλέπω την δικιά μου ,όταν ερχετε σε κατάσταση motzolatzone παραμενη εκει δηλαδη, την βαζω 22,στο 21,5 ερχετε σε κατάσταση motzolatzone και οταν ο χώρος το σπίτι ζήτηση παραπάνω δεν ανεβαζη σκαλα, με αποτέλεσμα να πάει η 8ερμοκρασια πιο κάτω πχ 19! έχει καπια ρύθμιση ??για αυτο?..........
άκυρων ΤΟ ΚΑΝΕΙ ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by andreas72. Αιτία: Περί άκυρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ