Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89480 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
κανε τις δοκιμες σου αλλα...χαμηλη θερμοκρασια σημαινει πιθανες υγροποιησεις και πισσα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89808 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

dimlyk έγραψε: κανε τις δοκιμες σου αλλα...χαμηλη θερμοκρασια σημαινει πιθανες υγροποιησεις και πισσα

δεν έχω χαμηλή θερμοκρασία η σόμπα κλίνη στους 22 βαθμούς και ξανά αναβη στους 20,
απλά σκεφτομε εαν είναι καλύτερα για εμένα για την σόμπα,
να ξεκινάει ο κυκλοφορητής σε χαμηλή θερμοκρασία ΠΧ: από 40 και να φτάνει εκεί που φτάνει, Η σε πιο ανεβασμένη 50-55-60!?
τέλος πάντων...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89809 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
χαμηλη θερμοκρασια νερων στην επιστροφη εννοω και το κατω απο 50 για τα ξυλοκαυσιμα ειναι μαλλον χαμηλη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90051 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
σαν να έχεις δίκιο !

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90199 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
Antrea εχω την εντυπωση οτι σε ψηλη θερμοκρασια θα εχεις καλυτερη λειτουργια του κυκλοματος. Ειχα το ιδιο προβλημα με την δικη μου ξυλοσομπα που την δουλευα σε χαμηλωτερη θερμοκρασια, και το μονο που πετυχαινα ηταν μεγαλυτερο χρονο για να ζεστανω τα νερα και δεν ειχα και ζεστα νερα στο boiler οταν σηκωσα σταδιακα την θερμοκρασια των νερων δουλευη καλυτερα το ολο κυκλωμα.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90264 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

ippomas έγραψε: Antrea εχω την εντυπωση οτι σε ψηλη θερμοκρασια θα εχεις καλυτερη λειτουργια του κυκλοματος. Ειχα το ιδιο προβλημα με την δικη μου ξυλοσομπα που την δουλευα σε χαμηλωτερη θερμοκρασια, και το μονο που πετυχαινα ηταν μεγαλυτερο χρονο για να ζεστανω τα νερα και δεν ειχα και ζεστα νερα στο boiler οταν σηκωσα σταδιακα την θερμοκρασια των νερων δουλευη καλυτερα το ολο κυκλωμα.

.
έχεις δίκιο ! αλλά να!!!, καινούργιος στο χώρο του πελλετ και περνάνε διάφορα από το μυαλό, τι είναι καλύτερο πιο οικονομικό αλλά και ταυτόχρονα να ζεστενη κτλ κτλ.
.

τώρα μου ρθει μια άλλη απορία , η σόμπα πελλετ είναι-λένε 23Κw , αλλά εάν την έχεις στο νούμερο 1 επίπεδο αποδιδη 23 κw ??? και αν την έχεις στο επίπεδο (5)αποδιδη πόσο??? φανταζομε ότι 23KW ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 5 full !!! σωστά?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ