Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90273 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
τα KW παράγονται από την παύση πέλλετ, για να πάρεις 23 kw καις 5 κιλά πέλλετ, άν κάψεις 1 κιλό παίρνεις μόνο 5 kw..

andreas72 έγραψε:

ippomas έγραψε: Antrea εχω την εντυπωση οτι σε ψηλη θερμοκρασια θα εχεις καλυτερη λειτουργια του κυκλοματος. Ειχα το ιδιο προβλημα με την δικη μου ξυλοσομπα που την δουλευα σε χαμηλωτερη θερμοκρασια, και το μονο που πετυχαινα ηταν μεγαλυτερο χρονο για να ζεστανω τα νερα και δεν ειχα και ζεστα νερα στο boiler οταν σηκωσα σταδιακα την θερμοκρασια των νερων δουλευη καλυτερα το ολο κυκλωμα.

.
έχεις δίκιο ! αλλά να!!!, καινούργιος στο χώρο του πελλετ και περνάνε διάφορα από το μυαλό, τι είναι καλύτερο πιο οικονομικό αλλά και ταυτόχρονα να ζεστενη κτλ κτλ.
.

τώρα μου ρθει μια άλλη απορία , η σόμπα πελλετ είναι-λένε 23Κw , αλλά εάν την έχεις στο νούμερο 1 επίπεδο αποδιδη 23 κw ??? και αν την έχεις στο επίπεδο (5)αποδιδη πόσο??? φανταζομε ότι 23KW ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 5 full !!! σωστά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92268 από κακαλος
Απαντήθηκε από κακαλος στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
καλημερα.εχω την μελιντα της λανορτικα.ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 62 βαθμους κ κατεβαινει μεχρι 55.ειναι η καλυτερη ρυθμηση γιατι δεν παγωνουν τα νερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92308 από daco
Απαντήθηκε από daco στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

κακαλος έγραψε: καλημερα.εχω την μελιντα της λανορτικα.ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 62 βαθμους κ κατεβαινει μεχρι 55.ειναι η καλυτερη ρυθμηση γιατι δεν παγωνουν τα νερα.


Εχουμε την ιδια σομπα φιλε. Στην δικη μου ανοιγει στους 62.5 και κλεινει στους 58,5!!! Εισαι ικανοποιημενος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92437 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

κακαλος έγραψε: καλημερα.εχω την μελιντα της λανορτικα.ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 62 βαθμους κ κατεβαινει μεχρι 55.ειναι η καλυτερη ρυθμηση γιατι δεν παγωνουν τα νερα.

καλημέρα !!!
να το δοκιμάσω λες???
έχεις κάνει και άλλες δοκιμές? και αυτή είναι η καλύτερη???
στους 62?? πολύ δεν είναι?? :blush: :blush:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92567 από κακαλος
Απαντήθηκε από κακαλος στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση
καλησπερα.ειναι εργοστασιακη ρυθμιση και φυσικα απο εμπειρο τεχνικο.καντω κ δεν θα χασεις.αν δεν ζεστανουν τα νερα μην περιμενεις αποτελεσμα.οτι χρειαστεις στειλε μνμ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #92925 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κυκλοφορητής νερού - ρύθμιση

κακαλος έγραψε: καλησπερα.ειναι εργοστασιακη ρυθμιση και φυσικα απο εμπειρο τεχνικο.καντω κ δεν θα χασεις.αν δεν ζεστανουν τα νερα μην περιμενεις αποτελεσμα.οτι χρειαστεις στειλε μνμ

ευχαριστώ,

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ