Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81054 από andreas72
καλημέρα, έχει κανείς αυτή την σόμπα?? η εάν κάποιος ξέρει το κρυφό μενού???, πως ρυθμίζουμε να ρίχνει λιγότερο pellet? η ΠΧ: όταν κάνει couling (την κρυώνει)κατεβάζει την θερμοκρασία νερού στους 45 ba8mous.to παγώνει πολύ,να το κάνω να το κρυώνει έως 55 ΠΧ.






Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84808 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW
το βρήκα το κρυφό μενού ΜΕ ΤΟ (Α9)ΚΤΛ .
το κάνω μετάφραση από βουλγάρικα σε ελληνικά.
και οπιος το θέλει,εδώ είμαι εγώ.....
μονός ρωτάω μόνος απαντάω . :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84848 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW
andreas72 αυτη την σομπα αγορασε και ο κουμπαρος μου,ποσα μετρα σπιτι ζεσταινεις σε ποια περιοχη και τι καταναλωσεις εχεις,γενικα εισαι ευχαριστημενος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84871 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW

andreas72 έγραψε: το βρήκα το κρυφό μενού ΜΕ ΤΟ (Α9)ΚΤΛ ...


Πίνακα ελέγχου της microvova έχει η σόμπα,όπως και η δικιά μου που είναι άλλη μάρκα με ίδιο κοντρόλερ με τον ίδιο κωδικό μπαίνει στο μενού τεχνικών ρυθμίσεων.Άρα ισχύει για όλες τις σόμπες με αντίστοιχο κοντρόλερ.Αν ψάξεις ποτέ να μπεις και στο υπομενού των μετρητών ο κωδικός είναι το 55

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85075 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW

valsam έγραψε: andreas72 αυτη την σομπα αγορασε και ο κουμπαρος μου,ποσα μετρα σπιτι ζεσταινεις σε ποια περιοχη και τι καταναλωσεις εχεις,γενικα εισαι ευχαριστημενος?

.
1) το σπίτι μου είναι 80 τετραγωνικά.
2) μένω στην Αλεξανδρούπολη .
3) εάν την έχω ΟΝ 24 ώρες το 24άωρο. καταναλώνει 30 κιλά. με εξωτερική θερμοκρασία 4-5 C' kai εσωτερική
22C εάν η εξωτερική θερμοκρασία είναι 10-12C καταναλώνει 15 κιλά. ( δικές μου σημειώσεις )
4) τώρα ναι είμαι ευχαριστημένος, αν και στην αρχή κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, .
5) εάν μπορούσα να απενεργοποιήσω το MODULAZIONE (eco-mode) πιστεύω να έκανε περισσότερο οικονομία.
γιατί από το 20C πάει στο 21,5C ΠΧ:σε 30' λεπτά?? και για τον επόμενο μισό βαθμό 0,5C κάνει 3 ώρες λόγου του MODULAZIONE. ( στους 22 σταματάει στο 20 ξεκινάει) .
6) περιμένω την μετάφραση να δω εάν γίνετε αυτό ...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86153 από andreas72
Απαντήθηκε από andreas72 στο θέμα Κρυφό μενού για BURNiT Comfort PM 23 kW

theoilia έγραψε:

andreas72 έγραψε: το βρήκα το κρυφό μενού ΜΕ ΤΟ (Α9)ΚΤΛ ...


Πίνακα ελέγχου της microvova έχει η σόμπα,όπως και η δικιά μου που είναι άλλη μάρκα με ίδιο κοντρόλερ με τον ίδιο κωδικό μπαίνει στο μενού τεχνικών ρυθμίσεων.Άρα ισχύει για όλες τις σόμπες με αντίστοιχο κοντρόλερ.Αν ψάξεις ποτέ να μπεις και στο υπομενού των μετρητών ο κωδικός είναι το 55

.
μήπως ξέρεις εάν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το MODULAZIONE ? η να το ελαχιστοποιήσουμε ΠΧ¨ τώρα είναι 0,5C na το κάνουμε 0,1C ? ώστε να ερθη σε κατάσταση OFF πιο γρήγορα ??
.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ