Αρχή λειτουργίας υδραυλικής σόμπας pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #80498 από eliasger
Μια και γίναμε πολλοί , μήπως μένει κάποιος κάτοχος πελλετοσόμπας κοντά στον panagioti για να δει ο άνθρωπος πόσο καπνό βγάζουν κατά την έναυση ;
Κατοικεί σε διαμέρισμα και είναι κρίμα να έχει προβλήματα .
Αλήθεια panagiotis που μένεις ;

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #80512 από stelios02

mastoras έγραψε: Στέλιος τα παρακάτω δεν τα έχεις γράψει εσύ, η λάθος nikc name έβαλα στην παράθεση. :huh:

stelios02 Δεν έχουμε λέβητα με να ανοιγοκλείνει το κύκλωμα και να φέρνει ζεστά νερά στου 75 βαθμούς για 10 λεπτά. Από τη στιγμή που θα ανοίξει ο κυκλοφορητής δεν σταματάει να γυρνάει τα νερά μέχρι να κλείσει η σόμπα. Οπότε τα σώματα είναι μονίμως "ζεστά" όχι "ζεματιστά".


Ναι mastora εγώ τα έγραψα απλά σε άλλο θέμα. Απλά τότε αναφερόμουν στην δικιά μου σόμπα και στον δικό μου τρόπο λειτουργίας αυτής. Τότε ΚΑΚΩΣ είχα θεωρήσει ότι όλοι δουλεύουν τη σόμπα τους όλα εγώ τη δική μου.
Ελπίζω με το παραπάνω ποστ μου να αποσαφήνισα τα πράγματα και ζήτω συγνώμη αν άφησα να βγουν λάθος συμπεράσματα.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #80516 από mastoras
Οκ Στέλιος κατάλαβα. :)

Δεν έχεις κάνει όμως λάθος στο συμπέρασμα σου, υπάρχουν τελικά υδραυλικές σόμπες που όλως παραδόξως δεν έχουν έλεγχο του κυκλοφορητή. Δηλαδή ο κυκλοφορητής δουλεύει ασταμάτητα, από την ώρα που θα πάρει μπροστά η σόμπα, μέχρι που θα σβήσει.

Δεν ήθελα να το πιστέψω, αλλά είδα την δική σου αναφορά, και επί της ευκαιρίας είπα να ρωτήσουμε και άλλους που έχουν υδραυλικές σόμπες......μπας και υπάρχει και αλλού αυτή η περιέργεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89156 από sakis1000xlv
σε μενα ανοιγει στους 55 βαθμους και σταματαει οταν κατεβει στους 50.Για να πιασει να ανεβαζει θερμοκρασια στο νερο ανα 5 λεπτα περιπου εως τους 70 που το εχω εγω {Βαλε δηλαδη συνολο απο την ωρα που θα αναψει με αρχικη θερμοκρασια νερου 28 βαθμους} γυρω στα 30-45 λεπτα.

Σόμπα Λέβητας MBZ-Hydro 24 Kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ