Ravelli HRV 120: πολύ pellet κατά την έναρξη

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45390 από katsivass
Σε Ravelli HRV 120 παρατηρώ ότι κατά την εκκίνηση πέφτει πολύ pellet στο δοχείο καύσης με αποτέλεσμα να ανάβει (έχω την εντύπωση) με δυσκολία και με πολύ ντουμάνι (εντός της σόμπας). Ο τεχνικός μου είπε ότι φταίει το ότι ξεκινά με screw status ψηλό (8) αλλά δεν μπόρεσε να το διορθώσει. Εγώ βλέπω ότι το screw status έχει 2 ρυθμίσεις, 0 ή 1 και μετά αλλάζει αυτόματα μόνο του. Μήπως ξέρει κάποιος κάτι;
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45482 από Rokos
Απαντήθηκε από Rokos στο θέμα Ravelli HRV 120: πολύ pellet κατά την έναρξη

katsivass έγραψε: Σε Ravelli HRV 120 παρατηρώ ότι κατά την εκκίνηση πέφτει πολύ pellet στο δοχείο καύσης με αποτέλεσμα να ανάβει (έχω την εντύπωση) με δυσκολία και με πολύ ντουμάνι (εντός της σόμπας). Ο τεχνικός μου είπε ότι φταίει το ότι ξεκινά με screw status ψηλό (8) αλλά δεν μπόρεσε να το διορθώσει. Εγώ βλέπω ότι το screw status έχει 2 ρυθμίσεις, 0 ή 1 και μετά αλλάζει αυτόματα μόνο του. Μήπως ξέρει κάποιος κάτι;



καλησπερα

την HRV-120 εχω και εγω,η ποσοτητα του πελλετ στο ξεκηνημα ειναι ενα ποτηρακι περιπου,μετα πεταει σπιθα και αναβει,,οσο για το ντουμανι,κοιτα μιπως τα μπουρια θελουνε καθαρισμα,,η...κατω απο το δοχειο συλογης τις σταχτης εχει ενα δοχειο με 6 βιδες..εκει μαζευει τις παραπανισιες σταχτες,,μπορεισ να το ανοιξεις,και να το καθαρησεις,,αν δεν μπορει να παρει το αναλογο αερα,τοτε ντουμανιαζει η σομπα στον χορο τις καυσεις..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": katsivass

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #45555 από katsivass
Απαντήθηκε από katsivass στο θέμα Ravelli HRV 120: πολύ pellet κατά την έναρξη
Με την ευκαιρία να σε ρωτήσω, όταν λες ποτηράκι ενωείς του κρασιού ή του νερού; Εμένα νου γεμίζει το δοχείο καύσης μέχρι 2-3 πόντους κάτω από το χείλος του..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46582 από Rokos
Απαντήθηκε από Rokos στο θέμα Ravelli HRV 120: πολύ pellet κατά την έναρξη
:P :P αν ηταν του νερου ποτηρακι θα ειχες προβλημα,,,αφου εισαι 2-3 ποντους μειον στο δοχειο καυσης ειναι μια χαρα,,αρα δεν εχεις θεμα να ανησυχεις. B)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": katsivass

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ