Ravelli HRV 120: πρόβλημα με καπνό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43623 από γιαννης-δραμα

arnisg3 έγραψε: εκο κατάσταση ,αλαρμ 9,πως μπορώ να την βγάλω από αυτή την κατάσταση?
HRV 120 ΕΧΩ

Μαλλον για καποιο λογο που δεν διαβασε κατι σωστα το RDS απενεργοποιηθηκε μονο του,η σομπα δουλευει αλλα σου βγαζει αυτο το αλαρμ(ειναι ετσι?)!Δες αν εχει απενεργοποιηθει το RDS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43734 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Ravelli HRV 120: πρόβλημα με καπνό

katsivass έγραψε: Καλημέρα. Πήρα πρόσφατα μία Ravelli HRV 120 (Την έχω ανάψει 3 φορές). Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος όσον αφορά την θερμαντική ικανότητα καθώς την έχω συνδέσει με τα σώματα καλοριφέρ του σπιτιού, αλλά παρατηρώ καπνιά (όχι ορατο καπνό αλλά οσμή) στο σαλόνι που την έχω τοποθετήσει. Η εξαγωγή του αέρα είναι ψηλά (4 μέτρα). Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση;
Ευχαριστώ...


Έχω την ίδια σόμπα. Να ρωτήσω κάτι. Η σόμπα έχει προσαγωγή και επιστροφή συνδέσεις 3/4 δηλαδή φ28. Η σωλήνα που θα συνδέσουμε για τα καλοριφέρ είναι η κλασική πράσινη faster η οποία απο φ25 παει σαν αμέσως επόμενη φ32. Θα έχω κανένα πρόβλημα με την πίεση; Εσυ τι εχεισ βαλει ; Και κάτι άλλο, πίσω απο τη σόμπα έχει 1 ακόμη υποδοχή αλλά δεν ξέρω αν είναι η εκτόνωση η η πλήρωση νερού. Το manual δεν λέει τίποτε και είναι στα ιταλικά . Γνωρίζεις τίποτε;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ