Σόμπα pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41145 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Σόμπα pellet

Sophia έγραψε: Δυστυχώς, εμένα περνάει κάποιες ώρες το παιδί επάνω παίζοντας στο δωμάτιό του και δεν μπορώ να μην έχω θέρμανση και στον επάνω όροφο όλη την ημέρα. :(


Ευτυχώς ήμουν τυχερός και έφτιαξα τον παιδότοπο κάτω. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41151 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπα pellet
οτι δεν θα κανεις τοσο μεγαλες αλλαγες να το θεωρεις δεδομενο ..και την σομπα σου θα την χαρεις
το χωρο που ειναι η ιδια πρεπει παντως να το ζεσταινει ....
κι αυτο που σου ειπα πριν δεν ειναι μονιμη λυση αλλα να βολευτεις μεχρι να το διορθωσετε


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41152 από Sophia
Απαντήθηκε από Sophia στο θέμα Σόμπα pellet

GT έγραψε:

Sophia έγραψε: Δυστυχώς, εμένα περνάει κάποιες ώρες το παιδί επάνω παίζοντας στο δωμάτιό του και δεν μπορώ να μην έχω θέρμανση και στον επάνω όροφο όλη την ημέρα. :(


Ευτυχώς ήμουν τυχερός και έφτιαξα τον παιδότοπο κάτω. :)


Τι ωραία! Υποθέτω θα έχεις μεγάλο σπίτι για να μπορείς να φτιάξεις παιδότοπο, γιατί σ' εμάς δε χωράνε τέτοια πράγματα, ίσα ίσα δυο άνετα δωμάτια βγαίνουν επάνω και κάτω η κουζίνα και η σαλοτραπεζαρία τα οποία είναι ενιαία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41157 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπα pellet
gt
αυτο ειναι ειδικη περιπτωση .... θα ειχες ομως μονιμα 20 στα υπνοδωματια και 16 στα wc κουζινες κλπ οποτε δεν θα ειχες μεγαλυτερη καταναλωση...αλλα τωρα αν μιλαμε απο 18 σε 20 παιζουμε με τις λεξεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41159 από Sophia
Απαντήθηκε από Sophia στο θέμα Σόμπα pellet

dimlyk έγραψε: οτι δεν θα κανεις τοσο μεγαλες αλλαγες να το θεωρεις δεδομενο ..και την σομπα σου θα την χαρεις
το χωρο που ειναι η ιδια πρεπει παντως να το ζεσταινει ....
κι αυτο που σου ειπα πριν δεν ειναι μονιμη λυση αλλα να βολευτεις μεχρι να το διορθωσετε


Ναι, η αλήθεια είναι ότι όσο δεν κάνει πολύ κρύο, ακόμη και μ' αυτήν την απόδοση των σωμάτων, βολευόμαστε. Αλλά ο χειμώνας πλησιάζει και πρέπει να γίνει κάτι γρήγορα. Κι έπειτα, έχω και την αίσθηση ότι η σόμπα καίει κανονικά το πέλλετ, ενώ δε ζεσταίνει όπως πρέπει...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Sophia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41162 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Σόμπα pellet

Sophia έγραψε:

GT έγραψε:

Sophia έγραψε: Δυστυχώς, εμένα περνάει κάποιες ώρες το παιδί επάνω παίζοντας στο δωμάτιό του και δεν μπορώ να μην έχω θέρμανση και στον επάνω όροφο όλη την ημέρα. :(


Ευτυχώς ήμουν τυχερός και έφτιαξα τον παιδότοπο κάτω. :)


Τι ωραία! Υποθέτω θα έχεις μεγάλο σπίτι για να μπορείς να φτιάξεις παιδότοπο, γιατί σ' εμάς δε χωράνε τέτοια πράγματα, ίσα ίσα δυο άνετα δωμάτια βγαίνουν επάνω και κάτω η κουζίνα και η σαλοτραπεζαρία τα οποία είναι ενιαία.


Μπα μη νομίζεις, 55-60m2 ανά όροφο είναι.

Απλά μέχρι να ξεπεταχτούν τα πιτσιρίκια, δε θα έχουμε τραπεζαρία! :lol: :lol: :lol:

Οπότε μαζέψαμε όλα τα παιχνίδια σε μια γωνιά και την κάναμε παιδότοπο.

Και εμάς ενιαίος χώρος είναι σε Γ. Στη μια κορυφή η κουζίνα, στην άλλη ο παιδότοπος και στο σπάσιμο σαλόνι - τζάκι αντικρυστά. Η αλήθεια είναι ότι βολεύει η διαρρύθμιση και έγινε και ωραίο, δεν είναι μόνο θέμα χώρου. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ