Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7752 από iliplus
Απαντήθηκε από iliplus στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Καλημέρα,
πριν 1 μήνα πήρα την 8KW και ήταν μια χαρά ώσπου προχτές έβγαλε πρόβλημα.
Στην οθόνη έβγαζε το μήνυμα Ε6 και η σόμπα έσβηνε. Το Ε6 ουτε το μάνιουαλ δεν το αναφέρει για να καταλάβω τι είναι και πήρα τηλ την αντιπροσωπεία. Μου είπαν ότι φταίει η βαλβίδα (?) αντισεισμικής προστασίας. Την άνοιξα , την καθάρισα όπως μου είπαν αλλά τίποτα. Λειτουργεί για 10-20 λεπτά και μετά βγάζει τον ίδιο κωδικό λάθους, Ε6.
Χτές βράδυ ήρθε το τεχνικός στο σπίτι και άλλαξε την κεντρική πλακέτα. ΑΠό τις 7 το απόγευμα που την άλλαξε λειτούργησε κανονικά χωρίς πρόβλημα μέχρι 12 το βράδυ αλλά σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια. Περιμένω τον τεχνικό.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7802 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Οταν δουλευει και εχει σχετικα μεγαλη φλογα πατα το χερακι
Η θερμοκρασια που δειχνει συνεχεια ειναι αυτη που ζηταμε
Πρωτο πατημα στο χερακι δειχνει θερμοκρασια αισθητηρα χωρου
δευτερο πατημα αισθητηρα καυσαεριων πχ 130
τριτο πατημα αυσθητηρα ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ο οποιος δεν πρεπει να ξεπερνα ποτε τους 70 βαθμους
γιατι αν γραφει 70 και ανω για κανα λεπτο περιπου τοτε η σομπα σβυνει αυτοματα και δεν μπορεις να το σταματησεις.
αν λεει πανω απο 70 μειωσε παροχη καυσιμου 'η αυξησε το swindspeed σε ολες τις σκαλες απο το κρυφο μενου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": iliplus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7848 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Λοιπόν οι σόμπες ήρθαν!!!!!!!

Δεν έπεσες έξω τα groupage τιε έφθασαν 1070 την κάθε μία. Έμαθα όμως ότι η Cosco έκανε δική της αποθήκη μέσα στο λιμάνι για groupage, οπότε δεν θα υπάρχουν πλέον αυτά τα έξοδα. Άσε που το πρακτορείο μου είπε ότι καλύτερα ήταν να τις είχα φέρει σε ένα container μόνες τους. Πιο φθηνά θα μου ερχόταν.
Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος, Βαρύ εργαλείο, αθόρυβο, καίει τα πάντα, δοκίμασα και ένα σκούρο πέλλετ σε 20κιλο σακί και ρουμάνικο, μια χαρά τα πήγε και με τα δύο. Σε 8 ώρες συνεχούς λειτουργίας έφαγε ένα σακί 15κιλο. Τώρα στην αρχή μυρίζει λίγο μάλλον είναι από την "καινουργίλα".
Θα ανεβάσω και φωτογραφία αύριο.

Τώρα ψάχνω για αντλία θερμότητας στην κίνα¨)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dmtr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplio

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7853 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dmtr έγραψε: Λοιπόν οι σόμπες ήρθαν!!!!!!!

Δεν έπεσες έξω τα groupage τιε έφθασαν 1070 την κάθε μία. Έμαθα όμως ότι η Cosco έκανε δική της αποθήκη μέσα στο λιμάνι για groupage, οπότε δεν θα υπάρχουν πλέον αυτά τα έξοδα. Άσε που το πρακτορείο μου είπε ότι καλύτερα ήταν να τις είχα φέρει σε ένα container μόνες τους. Πιο φθηνά θα μου ερχόταν.
Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος, Βαρύ εργαλείο, αθόρυβο, καίει τα πάντα, δοκίμασα και ένα σκούρο πέλλετ σε 20κιλο σακί και ρουμάνικο, μια χαρά τα πήγε και με τα δύο. Σε 8 ώρες συνεχούς λειτουργίας έφαγε ένα σακί 15κιλο. Τώρα στην αρχή μυρίζει λίγο μάλλον είναι από την "καινουργίλα".
Θα ανεβάσω και φωτογραφία αύριο.

Τώρα ψάχνω για αντλία θερμότητας στην κίνα¨)


Καλορίζικες οι σόμπες, και καλές καύσεις. :)
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #7854 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dmtr έγραψε: Λοιπόν οι σόμπες ήρθαν!!!!!!!

Δεν έπεσες έξω τα groupage τιε έφθασαν 1070 την κάθε μία. Έμαθα όμως ότι η Cosco έκανε δική της αποθήκη μέσα στο λιμάνι για groupage, οπότε δεν θα υπάρχουν πλέον αυτά τα έξοδα. Άσε που το πρακτορείο μου είπε ότι καλύτερα ήταν να τις είχα φέρει σε ένα container μόνες τους. Πιο φθηνά θα μου ερχόταν.
Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος, Βαρύ εργαλείο, αθόρυβο, καίει τα πάντα, δοκίμασα και ένα σκούρο πέλλετ σε 20κιλο σακί και ρουμάνικο, μια χαρά τα πήγε και με τα δύο. Σε 8 ώρες συνεχούς λειτουργίας έφαγε ένα σακί 15κιλο. Τώρα στην αρχή μυρίζει λίγο μάλλον είναι από την "καινουργίλα".
Θα ανεβάσω και φωτογραφία αύριο.

Τώρα ψάχνω για αντλία θερμότητας στην κίνα¨)

Καλορίζικη να είναι

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7856 από γιωργος
Απαντήθηκε από γιωργος στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καλοριζικες!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.171 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ