Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35854 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kosmidis80 έγραψε: Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.


Αγαπητέ kosmidis80,
Δέν νομίζω να είχαμε καμία προσωπική συζήτηση, και ούτε αφορά εμπορική δραστηριότητα, αφού δεν έγινε καμία συναλλαγή. Ο pani έθεσε κάποια ερώτηση στο forum του απάντησα, και μετά διαπίστωσε οτι είχαμε επικοινωνήσει τηλεφωνικά. Εάν ενόχλησαν τα θετικά σχόλια του pani το καταλαβαίνω. Φυσικά έχετε πάντα την δύναμη της διαγραφής όταν πιστεύετε οτι τα γραφόμενα είναι ενάντια στις αρχές του forum και το καταλαβαίνω αυτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35859 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Theoharidis sa έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.


Αγαπητέ kosmidis80,
Δέν νομίζω να είχαμε καμία προσωπική συζήτηση, και ούτε αφορά εμπορική δραστηριότητα, αφού δεν έγινε καμία συναλλαγή. Ο pani έθεσε κάποια ερώτηση στο forum του απάντησα, και μετά διαπίστωσε οτι είχαμε επικοινωνήσει τηλεφωνικά. Εάν ενόχλησαν τα θετικά σχόλια του pani το καταλαβαίνω. Φυσικά έχετε πάντα την δύναμη της διαγραφής όταν πιστεύετε οτι τα γραφόμενα είναι ενάντια στις αρχές του forum και το καταλαβαίνω αυτό.


Σίγουρα θα χρειαστούμε κάτοψη του χώρου σου για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε το μέρος που θα πρέπει να την τοποθετήσεις για βέλτιστη απόδοση της σόμπας καθώς και τον τύπο (μπορείς να μας στο στείλεις με e-mail). Απο τα λεγόμενα σου πάντως πιστεύω με μία 13kw θα είσαι καλυμμένος. Όλες οι σόμπες μας είναι ετοιμοπαράδοτες. Όσον αφορά την μεταφορά, έχουμε δώσει σόμπα 13kw και σε πελάτη με matiz (ριγμένα καθίσματα)

Αγαπητε κ. Θεοχαριδη,

τι αλλο νομιζετε οτι θα επρεπε να γραψετε για να πεισετε καποιον να αγορασει τα προιοντα σας?

Πιστευω οτι η παραπανω προσωπικη σας συζητηση θα μπορουσε να γινει τηλεφωνικα.

Η εμπορικη δραστηριοτητα δεν ειναι μονο η πωληση, αλλα αυτη ως συνηθως ακολουθει της εμπορικη δραστηριοτητας και σχεσης που δημιουργειται μεταξυ πωλητη-πελατη. Να μην επεκταθω, εχω κανει πωλητης επι σειρα ετων και δεν ειναι της παρουσης να μπουμε σε λεπτομεριες...

Δεν με ενοχλησαν τα θετικα σχολια του εν δυναμει πελατη σας, καθως ξερετε και βλεπετε πολυ καλα δεν διεγραφησαν αυτα.

Φιλικα,

Θοδωρης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35860 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Νομίζω ότι υπερβάλλουμε. 2 πωλητές έχουμε εδώ μέσα που μας ενημερώνουν, άσχετα αν αγοράσουμε από αυτούς ή όχι. Μην τους παίρνουμε από τα μούτρα ρε παιδιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35862 από γιαννης-δραμα

Pani έγραψε: Νομίζω ότι υπερβάλλουμε. 2 πωλητές έχουμε εδώ μέσα που μας ενημερώνουν, άσχετα αν αγοράσουμε από αυτούς ή όχι. Μην τους παίρνουμε από τα μούτρα ρε παιδιά.

Αλλο η ενημερωση που την επικροτουμε και αλλο η αγοραπωλησια προιοντων ;) !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35865 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Αρκεί αυτό να τηρείται σε όλες τις περιπτώσεις, γιατί κατ' ουσία όμοιες συζητήσεις έχω διαβάσει αρκετές στο παρόν topic. Η μόνη διαφοροποίηση είναι ότι αναφέρθηκε ρητά ότι οι σόμπες είναι ετοιμοπαράδοτες.
Αυτή όμως είναι και η ουσία του τόπικ νομίζω, αλλιώς ο καθένας θα έγραφε την άποψη και την εμπειρία του μόνο.
Πάντως αγοραπωλησία δεν έγινε ;)
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Pani.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35867 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kosmidis80 έγραψε:

Theoharidis sa έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.


Αγαπητέ kosmidis80,
Δέν νομίζω να είχαμε καμία προσωπική συζήτηση, και ούτε αφορά εμπορική δραστηριότητα, αφού δεν έγινε καμία συναλλαγή. Ο pani έθεσε κάποια ερώτηση στο forum του απάντησα, και μετά διαπίστωσε οτι είχαμε επικοινωνήσει τηλεφωνικά. Εάν ενόχλησαν τα θετικά σχόλια του pani το καταλαβαίνω. Φυσικά έχετε πάντα την δύναμη της διαγραφής όταν πιστεύετε οτι τα γραφόμενα είναι ενάντια στις αρχές του forum και το καταλαβαίνω αυτό.


Σίγουρα θα χρειαστούμε κάτοψη του χώρου σου για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε το μέρος που θα πρέπει να την τοποθετήσεις για βέλτιστη απόδοση της σόμπας καθώς και τον τύπο (μπορείς να μας στο στείλεις με e-mail). Απο τα λεγόμενα σου πάντως πιστεύω με μία 13kw θα είσαι καλυμμένος. Όλες οι σόμπες μας είναι ετοιμοπαράδοτες. Όσον αφορά την μεταφορά, έχουμε δώσει σόμπα 13kw και σε πελάτη με matiz (ριγμένα καθίσματα)

Αγαπητε κ. Θεοχαριδη,

τι αλλο νομιζετε οτι θα επρεπε να γραψετε για να πεισετε καποιον να αγορασει τα προιοντα σας?

Πιστευω οτι η παραπανω προσωπικη σας συζητηση θα μπορουσε να γινει τηλεφωνικα.

Η εμπορικη δραστηριοτητα δεν ειναι μονο η πωληση, αλλα αυτη ως συνηθως ακολουθει της εμπορικη δραστηριοτητας και σχεσης που δημιουργειται μεταξυ πωλητη-πελατη. Να μην επεκταθω, εχω κανει πωλητης επι σειρα ετων και δεν ειναι της παρουσης να μπουμε σε λεπτομεριες...

Δεν με ενοχλησαν τα θετικα σχολια του εν δυναμει πελατη σας, καθως ξερετε και βλεπετε πολυ καλα δεν διεγραφησαν αυτα.

Φιλικα,

Θοδωρης.


Αγαπητέ Θοδωρή,
Αν διάβαζες τα παλιότερα μου post ως admin που είσαι, θα καταλάβεις οτι το τελευταίο που μ'ενδιαφέρει είναι να πείσω κάποιον να γίνει πελάτης μου, και νομίζω οτι αυτός ο χαρακτηρισμός είναι πολύ βαρύς για την εταιρεία μου.
Δέν έγραψα συγκεκριμένο μοντέλο της εταιρείας μου αλλά απλός 13kw (όπως γνωρίζεις υπάρχουν αρκετοί έμποροι που πουλάν 13kw σόμπες)
Ο pani ρώτησε σε μένα και στον έμπορο απο Βόλο αν είναι ετοιμοπαράδοτες οι σόμπες και του απάντησα.
Ίσως βέβαια να προσπάθησα να πείσω τον pani να γίνει πελάτης μας επειδή ανέφερα οτι η σόμπα 13kw χωράει ακόμα και σε matiz. (αφού είχε ρωτήσει εάν χωράει σε punto)
Πιστεύω οτι και η εταιρεία μας αλλά και ο κος Μοσχαλης προσπαθούμε να πληροφορήσουμε τους συνφορουμίτες και όχι να ψαρέψουμε πελάτες
Η επόμενη λύση είναι να μήν απαντάμε καθόλου στις ερωτήσεις, μήπως θεωρηθεί διαφήμηση.
Όπως και να έχει νομίζω οτι θα πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο.

Φιλικα,
Θεοχαρίδης Βασίλης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ