Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35316 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

pannarab έγραψε: Παιδιά καλησπέρα, έχω την ΗΡ60 και σήμερα το απόγευμα την άναψα για 2η φορά. Την έβαλα στο χειροκίνητο, στην 5η σκαλα για να ξεμυρισει. Αργότερα, την κατέβασα στην 2η σκαλα για να δω πως δουλεύει στο ρελαντί. Η φλόγα δεν φαινόταν καν μέσα στο ποτηράκι καύσης. Έπρεπε να πας από πάνω από τη σόμπα για να δεις μέσα στο ποτηράκι μία πολύ μικρή φλόγα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Επίσης, αφού την έκλεισα, το μοτέρ των καυσαερίων δούλευε για περίπου μισή ώρα. Έτσι πρέπει να είναι;


Φίλε μου pannarab, έχω την HP22, ο χρόνος που χρειάζεται για να κλείσει η σόμπα είναι περίπου 30 λεπτά. Πρέπει να πέσει η θερμοκρασία πρώτα. Για το θέμα της φλόγας,από το 5 πρέπει να κατεβεί σταδιακά στο 2 για να τροφοδοτεί πέλλετ και να μην σβήσει. Αν το βάλεις στο πρόγραμμα θερμοκρασία θα δείς ότι πρώτα θα πάει στο 5 και σταδιακά θα κατέβει στο 1. Μην το φοβάσαι,είναι καλό μηχάνημα και ο Μοσχάλης θα είναι κοντά σου σε ότι χρειαστεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35829 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Αγαπητέ κύριε Θεοχαρίδη,
σας είχα στείλει mail με κάτοψη σε visiο, με καλέσατε στο τηλέφωνο την Παρασκευή και το συζητήσαμε (σας είχα πει ότι ήμουν και Θεσσαλονίκη).
Μελετάω ακόμη το θέμα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ πολύ γιατί δείξατε ότι μελετήσατε το θέμα και δε μου δώσατε απλά μία τιμή, όπως σχεδόν όλοι που λειτουργούν απλά σαν τιμοκατάλογοι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35837 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

dora-serres έγραψε: Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, το θέμα μου δεν ήταν το οικονομικό στα μεταφορικά αλλά στο πρακτικό μέρος όπως καταλαβαίνετε απλά σκεφτηκα πως αν έτσι λειτουργούν οι παραγγελειες εκτός νομού να μην ψάχνω άδικα.
ΥΓ. κ. Μοσχάλη δεν υπονόησα ότι η επικοινωνία ήταν με την εταιρία σας, αν και προσπάθησα πολλές φορές σήμερα τα τηλεφωνά σας ήταν κατειμμένα...μάλλον κοντευουν τα κρύα και έπεσε δουλειά. ;)


Αγαπητή dora-serres,
Το πρόβλημα με τις μεταφορικές είναι το εξής, μπορεί μία σόμπα να κοστίσει 20€ ή λιγότερο απο την έδρα μας μέχρι τις Σέρρες και περίπου 30€ για Αθήνα, αλλά ο μεταφορέας που θα κάνει το delivery (από την μεταφορική μέχρι το σπίτι σας) που μπορεί να είναι και 5 λεπτά απο το σπίτι σας θα σας πάρει 30+€ γιατί έτσι έχουν συνηθίσει αυτοί οι άνθρωποι να δουλεύουν όλα αυτά τα χρόνια.
Αυτό που μπορώ να σου προτείνω είναι να πάρεις τιμές απο τους τοπικούς εμπόρους (αφού αξιολογήσεις και τις γνώσεις τους) και μετά να αποφασίσεις αν σε συμφέρει κοστολογικά να προμηθευτείς απο τους βασικούς Εισαγωγείς ( απο εμάς ή απο τον Βόλο).
Πληροφοριακά σου αναφέρω οτι αρκετοί πελάτες μας απο τον νομό σας έρχονται με επιβατικό αυτοκίνητο(καλλίτερα αυτ/το hatchback) και φορτώνουν σόμπα για να γλιτώσουν την μεταφορά αλλά και να τους εξηγήσουμε απο κοντά τον τρόπο λειτουργίας και τοποθέτησης σόμπας για την βέλτιστη απόδοση.

Φιλικά,
Θεοχαρίδης Βασίλης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35838 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35840 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Pani έγραψε: Αγαπητέ κύριε Θεοχαρίδη,
σας είχα στείλει mail με κάτοψη σε visiο, με καλέσατε στο τηλέφωνο την Παρασκευή και το συζητήσαμε (σας είχα πει ότι ήμουν και Θεσσαλονίκη).
Μελετάω ακόμη το θέμα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ πολύ γιατί δείξατε ότι μελετήσατε το θέμα και δε μου δώσατε απλά μία τιμή, όπως σχεδόν όλοι που λειτουργούν απλά σαν τιμοκατάλογοι.


Είμαστε πάντα στην διάθεση σας, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Φιλικά,
Θεοχαρίδης Βασίλειος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35851 από Pani
Απαντήθηκε από Pani στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kosmidis80 έγραψε: Pani & κυριως κ. Θεοχαρίδη,

Θα σας παρακαλεσω πολυ να αφησετε τις προσωπικες σας συζητησεις που αφορουν εμπορικη δραστηριοτητα εκτος του φορουμ!

Προς το παρον διαγραφετε η απαντηση του κ. Θεοχαριδη γιατι ειναι αμεση προβολη και διαφημιση της εταιριας.

Όπως νομίζετε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.193 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ