Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26730 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

ado έγραψε: Καλησπερα σε ολους.Διαβαζοντας τις απαντησεις σας στο εν λογω θεμα κατατοπιστηκα πολυ περισσοτερο απο ενα οποιδηποτε εμπορο που απλως πουλαει σομπες πελλετ.Με χαροποιηει το γεγονος οτι 2 σοβαροι επιχειρηματιες δινουν απαντησεις αφου γνωριζουν πολυ καλα το αντικειμενο.
θα ηθελα να τους ρωτησω
1. υπαρχει προβλημα να δουλευει η σομπα ταυτοχρονα με το τζακι ??? η αποσταση τους ειναι περιπου 10 μετρα.Το ρωταω γιατι μου ειπαν οτι μα μια απλη ξυλοσομπα που σκεφτομουν να παρω θα ειχα προβλημα

2.Το σπιτι μου ειναι 73 καθαρα τετραγωνικα μετρα.Κατασκευης 2008.Στον δευτερο και τελευταιο οροφο.Δεξια,αριστερα εμπρος και πισω δεν συνορευει με αλλη οικοδομη Τα 35 τ.μ. ειναι ενιαια (σαλοκουζινα) και εχει 3 μικρα δωματια

3.Την σομπα θα την τοποθετησω σε αποσταση 2, 3.5, 4 μετρα απο την πορτα των δωματιων.Θα τα ζεστανει ???

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν ξερω αμα πρεπει να βαλω σομπα πελετ η να κανω εγκατασταση φυσικου αεριου (κοστος 2000ε).Μεχρι τωρα ζεστενομαι με καυστηρα πετρελαιου.


Ευχαριστω


Καλησπέρα σας,

Πρώτα απόλα νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσετε το φυσικό αέριο. Εκτός απο το κόστος εγκατάστασης , θα έχετε και μεγάλο κόστος ανα ώρα λειτουργίας.
Απο κει και πέρα ένα σχέδιο θα βοηθούσε πολύ για να πάρετε μια σωστή απάντηση. Σε γενικές γραμμές 73 τετραγωνικά ζεσταίνονται άνετα με τη σωστή επιλογή (σωστή θέση και σωστό μοντέλο) μιας σόμπας πέλλετ.

Τέλος , η σόμπα πέλλετ στον ίδιο χώρο με το τζάκι δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αρκεί να ΜΗΝ ξεχάσετε να βγάλετε έξω την εισαγωγή αέρα (Φ50).
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26741 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Moschalis έγραψε: Καλημέρα σας,

Αγαπητέ fisikos50, ένα πράγμα θα σας πω: Ευχομαι να μην σας τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Τίποτα άλλο. Απο τότε σομπα GRACE , ούτε έχουμε ξαναπουλήσει ούτε εχουμε ξαναδεί.


Ερώτηση προς την τεχνική ομάδα του κ Μοσχάλη.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε τι ευχή θα δώσετε στην ομάδα του τεχνικού γραφείου μου, που πρόσφατα έχει αναλάβει για λογαριασμό 2 εισαγωγέων της Θεσσαλονίκης, και την τεχνική υποστήριξη και το service των αερόθερμων συσκευών καύσης πέλλετ της κατασκευάστριας εταιρίας GRACE. :)


Εντελώς φιλικά :)
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26755 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
και ο θεος βοηθος....!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26758 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

Moschalis έγραψε: Καλημέρα σας,

Αγαπητέ fisikos50, ένα πράγμα θα σας πω: Ευχομαι να μην σας τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Τίποτα άλλο. Απο τότε σομπα GRACE , ούτε έχουμε ξαναπουλήσει ούτε εχουμε ξαναδεί.


Ερώτηση προς την τεχνική ομάδα του κ Μοσχάλη.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε τι ευχή θα δώσετε στην ομάδα του τεχνικού γραφείου μου, που πρόσφατα έχει αναλάβει για λογαριασμό 2 εισαγωγέων της Θεσσαλονίκης, και την τεχνική υποστήριξη και το service των αερόθερμων συσκευών καύσης πέλλετ της κατασκευάστριας εταιρίας GRACE. :)


Εντελώς φιλικά :)


Εύχομαι ολόψυχα , να έχετε το δυνατόν λιγότερα προβλήματα, και να αποδειχθεί πως ότι περάσαμε ήταν μια κακή στιγμή στη παραγωγή της GRACE.

Για εμάς πάντως ήταν πολύ δύσκολο , να εμπορευθούμε και ταυτόχρονα να λύνουμε τα τόσα προβλήματα την ίδια στιγμή. Να ευχηθώ να πάνε καλά οι δουλειές? Είμαι σίγουρος!
Φιλικά πάντα,

Μοσχάλης Ιωάννης.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Moschalis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26771 από ado
Απαντήθηκε από ado στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
K.Μοσχαλη,

Σκεφτομαι να παρω μια σομπα .Φοβουμενος μια που ειναι κατι καινουργιο μπορειτε να μου δωσετε μια διασφαλιση.Επειδη σκεφτομαι οπως προειπα και την λυση του φυσικο αεριου,εαν την αγορασω και δεν ειμαι ευχαριστημενος τι γινετε ??? (Στην λυση του φυσικου αεριου τα αποτελεσματα ειναι δεδομενα.)

Μην μου πειτε να την πουλησω, ποιος θα παρει μεταχειρισμενη σομπα πελλετ ???

Λυπαμαι αλλα δεν ειναι περιοδος για οικονομικα πειραματα !!!

Περιμενω να απαντηθει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #26777 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

Moschalis έγραψε: Καλημέρα σας,

Αγαπητέ fisikos50, ένα πράγμα θα σας πω: Ευχομαι να μην σας τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Τίποτα άλλο. Απο τότε σομπα GRACE , ούτε έχουμε ξαναπουλήσει ούτε εχουμε ξαναδεί.


Ερώτηση προς την τεχνική ομάδα του κ Μοσχάλη.

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε τι ευχή θα δώσετε στην ομάδα του τεχνικού γραφείου μου, που πρόσφατα έχει αναλάβει για λογαριασμό 2 εισαγωγέων της Θεσσαλονίκης, και την τεχνική υποστήριξη και το service των αερόθερμων συσκευών καύσης πέλλετ της κατασκευάστριας εταιρίας GRACE. :)


Εντελώς φιλικά :)

Και εγώ να σου ευχηθώ απο τη μεριά μου καλες δουλειές και θα διαπιστώσεις και μόνος σου πόσο εύκολο μενού έχουν οι grace , πόσο εύκολες ρυθμίσεις και πόσο καλές και αξιόπιστες είναι για τα λεφτά τους (value for money). :)

ΥΓ. Θα διαπιστώσεις επίσης γιατί σε έτρωγα να αποφύγεις την 6άρα και να πήγαινες στις 11άρα ή 13άρα.... ;)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ