Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25945 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

baikal for ever έγραψε: καλησπερα σε ολουσ.κυριε θεοχαριδη σασ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και τη διευκρινηση οσο αφορα για την αεροθερμη σομπα πελλετ 11ΚW.πιστευω το προσεχεσ 20ημερο να τα πουμε και απο κοντα με περισοτερεσ λεπτομεριεσ για τη σομπα που με ενδιαφερει.


Καλησπέρα Baikal for ever,
Θα χαρούμε πολύ να μας επισκεφθείτε, για να μπορέσουμε να σας κατατοπίσουμε ακριβώς σε πιο χώρο θα πρέπει να τοποθετήσετε την σόμπα, καθώς και πόσα kw θα πρέπει να είναι για να σας ζεστάνει πραγματικά.
Επίσης θα ήθελα να σας ενημερώσω οτι απο Δευτέρα θα τρέξει νέα προσφορά στις σόμπες, στο site μας της master-therm.com με μία μικρή διαδικασία θα επωφεληθείτε μεγαλύτερη έκπτωση.

PS Την προσφορά την επισημαίνω σε όλους τους επισκέπτες του forum, εάν νομίζει ο administrator οτι είναι λάθος μου ας σβήσει μέρος του post μου, και συγνώμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25946 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Theoharidis sa έγραψε:

Moschalis έγραψε: Κ. Θεοχαρίδη.
Σας τιμά ο τρόπος αντιμετώπισης των πραγμάτων και συγκεκριμένα ο τρόπος που χειρίζεστε το θέμα των σομπών. Δε θα μπω σε διαδικασία αντιπαράθεσης , δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος, το μόνο που θέλω να τονίσω είναι ότι υπάρχουν πολλές εταιρείες που ανήκουν στο 10% των πραγματικών πιστοποιητικών , ειδικά όταν αυτά βγαίνουν από αγγλικά, γερμανικά η αμερικάνικα εργαστήρια. Το τονίζω διότι στα ταξίδια που κάναμε "παιδευτήκαμε" πολύ για να καταλήξουμε σε προμηθευτή , με πιο σημαντικό παράγοντα επιλογής τα πιστοποιητικά.

Είμαστε ανοιχτοί για κουβέντα , ο διευθύνων σύμβουλος Κος Μοσχάλης Ιωάννης βρίσκεται καθημερινά στην εταιρεία απο τις 7:00 το πρωϊ.

Σας ευχαριστούμε


Αγαπητέ Κ. Μόσχαλη,
Γνωρίζω ότι η εταιρεία σας, κάνει πολύ καλή δουλειά στις σόμπες και δεν είσαστε ένας ακόμα εισαγωγέας, αλλά μία σοβαρή εταιρεία με τμήμα ανάπτυξης και υποστήριξης, προσωπικά με τιμά το γεγονός οτι είμαστε ανταγωνιστές, δεν θα ήθελα να υποστηρίξω με τίποτα ότι τα πιστοποιητικά σας ανήκουν στο 90% των πλαστών, γιατί γνωρίζω τον αγώνα που κάνετε και το μεράκι που έχετε. Οπότε το τελευταίο που θα επιθυμούσα είναι αντιπαράθεση με την εταιρεία σας.
Με εκτίμηση,

Θεοχαρίδης Βασίλειος.


Κι εμείς αντίστοιχα χαιρόμαστε που και οι δύο είστε πλέον ενεργά μέλη του φόρουμ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25948 από THIRES6
Απαντήθηκε από THIRES6 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Kαλησπερα και απο μενα.Για την κινεζα HP22 12KW eχει ειπωθει οτι υπαρχουν καποες κρυφες ρυθμισεις η κρυφο μενου.Ισχυει και ποιο ειναι αυτο?
Ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για καλη ζεστη αλλα και νορμαλ καταναλωση
ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25949 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

sta1 έγραψε: Καλημέρα.
Για να επαναφέρω το θέμα στις κινέζικες σόμπες πέλλετ.
Θα ήθελα (αν γίνεται) μία απάντηση από τον κύριο Θεοχαρίδη.
Εχω την περυσινή σόμπα πέλλετ (NBPA) και σε κάθε αλλαγή πέλλετ , μπαίνω στο μενού ρυθμίσεων και αναπροσαρμόζω για καλύτερη καύση-απόδοση και ανάλογα του πέλλετ,μείωση του κλίνκερ.
Ξέρω επίσης ότι στις καινούριες GRACE έχει αλλάξει το μενού.
Παίρνοντας κάποιος σόμπα απο εσάς , δίνετε και αυτές τις σημαντικές πληροφορίες???
Για εμένα τουλάχιστον είναι καθοριστικός παράγοντας στην αγορά σόμπας να έχω πρόσβαση στις ρυθμίσεις.

υγ. Και με την ευκαιρία αν θέλει και ο κύριος Μοσχάλης να απαντήσει για τις δικές του σόμπες μάρκας HP
Ευχαριστώ.

Αγαπητέ Sta1,
Μου κάνει εντύπωση το γεγονός οτι γνωρίζεται τόσο καλά τα προιόντα της GRACE, αυτό βέβαια είναι προς τιμήν σας.
Οι ρυθμίσεις αυτές που λέτε αφορούν εξ'αρχής τους μεταπωλητές και όχι τούς end-users, βέβαια με κάποιες εξαιρέσεις και μετά απο το interview που κάνουμε στους αγοραστές-τελικούς καταναλωτές για να τους κατατοπίσουμε στην σόμπα που τους ταιριάζει, καταλάβουμε οτί θα ασχοληθεί σοβαρά και δεν θα προξενήσει κάποια βλάβη, του δίνουμε το manual του μεταπωλητή με όλες ιδιαίτερες ρυθμίσεις. Το manual είναι στα Ελληνικά με screenshots που αναφέρει αναλυτικά κάθε ρύθμιση για την αποφυγή λαθών καθώς και τo default setup. Βέβαια μπορούμε και τηλεφωνικώς να υποστηρίξουμε τους πελάτες μας στις ρυθμίσεις της σόμπας για καλλίτερη καύση του Pellet που αγοράζουν κάθε φορά.
Αυτά που σας αναφέρω περιλαμβάνονται στο total support της εταιρείας μας, βλέπετε εμείς δεν πουλάμε μπλουζάκια, απλός χαρίζουμε ένα μπλουζάκι με κάθε αγορά σόμπας :)
Ελπίζω να κάλυψα την ερώτηση σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25950 από Theoharidis sa
Απαντήθηκε από Theoharidis sa στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

KERBEROS έγραψε:
Κι εμείς αντίστοιχα χαιρόμαστε που και οι δύο είστε πλέον ενεργά μέλη του φόρουμ.


Ο σωστός ανταγωνισμός είναι προς όφελος του τελικού καταναλωτή, και νομίζω εκεί πρέπει να εστιάσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25952 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Kαι προς τιμην ολων μας εχει κρατηθει υψηλο το επιπεδο στο energ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.215 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ